ایام محرم 1398
1396/09/19 07:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

هر نوع نگاه به ارز به جهت منبع درآمد بودن،نگران کننده است/ اصلاح شاخص های اقتصادی در بهبود تصورات اقتصادی مردم تاثیرگذار است

مشاور سازمان برنامه و بودجه اصلاح شاخص های اقتصادی را در بهبود تصور اقتصادی مردم تاثیرگذار دانست و گفت:در کشوری که درمان، آموزش و گردشگری وغیره پرخرج و هزینه است، آزادسازی نرخ ارز بی دلیل است.
هر نوع نگاه به ارز به جهت منبع درآمد بودن،نگران کننده است/ اصلاح شاخص های اقتصادی در بهبود تصورات اقتصادی مردم تاثیرگذار است مشاور سازمان برنامه و بودجه اصلاح شاخص های اقتصادی را در بهبود تصور اقتصادی مردم تاثیرگذار دانست و گفت:در کشوری که درمان، آموزش و گردشگری وغیره پرخرج و هزینه است، آزادسازی نرخ ارز بی دلیل است. https://cdn.icana.ir/d/019/65999.jpg هر,نوع,نگاه,به,ارز,به,جهت,منبع,درآمد,بودن،نگران,کننده,است/,اصلاح,شاخص,های,اقتصادی,در,بهبود,تصورات,اقتصادی,مردم,تاثیرگذار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از رادیو گفت و گو؛ ابوذر ندیمی که در مصاحبه با برنامه "بدون خط خوردگی" سخن می گفت، دولت را بزرگ ترین تاثیرگذار در تعیین نرخ ارز دانست و افزود:صادرکنندگان معتقدند در صورت آزادسازی نرخ از درآمد بیشتری خواهند داشت و حاشیه سود بیشتری کسب می کنند.

وی ادامه داد:عده ای از اصحاب اقتصادی نیز بر واقعی شدن این نرخ تاکید دارند و تا نرخ 12 هزار تومان نیز تعریف داشته اند؛ ولی یکی از سیاست ها در رابطه با حمایت از مصرف کننده، مبنی بر عدم افزایش قیمت هاست.

ندیمی این روند را موجب جلوگیری از رانت و اصراف عنوان کرد و افزود:در شرایط کنونی از لحاظ بیکاری و معیشت، هر نوع نگاه به ارز به جهت منبع درآمد بودن، نگران کننده است؛ چراکه در ظاهر، دولت بوجه بیشتری تامین می کند.

تحلیلگر حوزه اقتصاد گفت:در این راستا دولت ظاهرا با کسری بودجه مواجه نخواهد بود اما عملا طبقات متوسط و دهک های پایین توان اداره زندگی را از دست می دهند یا با مشکلات معیشتی رو به رو خواهند شد.

ندیمی اضافه کرد:کالاهای واسطه ای و سرمایه ای در قیمت تمام شده محصولات دیگر اثر می گذارد و اگر تکنولوژی گران تر خریداری شود، تولید کننده یا کار آفرین این مبلغ را در قیمت تمام شده محصولات و خدمات محاسبه می کند.

وی با بیان اینکه ثروت در کشورمان ناشی از کار و اقدامات مولد نیست و برآمده از سود تسهیلات و ارز ارزان است، افزود:شکی نیست که دسترسی به تسهیلات بانکی یا ارز جامعه را با [مشکلات رو به می کند].
ندیمی ادامه داد:ارز و تسهیلات باید در فعالیت واقعی اقتصاد وارد شده و بعنوان یک سپر برای جلوگیری از منابع [استفاده نشود] اما دلیلی نیست که نرخ ارز آزاد شود و این مسئله در صورت عدم وجود نرخ بالای بیکاری قابل تامل بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet