هدر موبایل
1396/09/18 16:38:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهمرده:

بودجه نویسی عملیاتی برای تاثیر گذاری نیاز به زمان دارد

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود تا با گذشت چند سال از بودجه نویسی به روش جدید، مشکلات بودجه ای رفع شود.
بودجه نویسی عملیاتی برای تاثیر گذاری نیاز به زمان دارد نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود تا با گذشت چند سال از بودجه نویسی به روش جدید، مشکلات بودجه ای رفع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107472996142.jpg بودجه,نویسی,عملیاتی,برای,تاثیر,گذاری,نیاز,به,زمان,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در بهارستان رادیو گفت وگو در خصوص بودجه نویسی گفت: روشی که سابق بر این ازآن استفاده می شد مناسب نبود واکنون بسیاری از نمایندگان معتقدند که بودجه نویسی باید عملیاتی باشد.

وی ادامه داد: بودجه باید به گونه ای باشد که قابل اندازه گیری باشد و بتوان آن را محاسبه کرد و بر آن نظارت داشت که در بودجه نویسی عملیاتی این امور محقق می شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اینکه بودجه ها استانی شود تصمیم درستی است اما اگر در بین استان ها عدالت رعایت نشود مشکل ساز خواهد شد و اساس باید عملکرد استان باشد و یک سری شاخص ها باید رعایت شود.

دهمرده با اشاره به اعتراض برخی دستگاه ها به بودجه نویسی جدید اظهار داشت: همه باید با این نوع بودجه نویسی کنار بیایند البته انتظار نمی رود که از همین سال اول اتفاق خاصی بیفتد اما بودجه نویسی جدید می تواند مشکلات را کمتر کند.

وی ادامه داد: مدتی زمان می برد تا همه دستگاه های اجرایی خود را با بودجه جدید وفق دهند و من مطمئن هستم که ازسال دوم که کارها روال خوبی پیدا میکند تاثیرات روش جدید بودجه نویسی هم نمایان خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که قانون هدفمندی یارانه ها چه اصلاحاتی باید صورت گیرد گفت: این قانون تاثیر بسزایی در بودجه کشور دارد و این غلط است که یک مبلغ به همه افراد داده می شود و باید افرادی که استحقاق دارند دریافت کنند و مابقی حذف شوند.

دهمرده با بیان اینکه برخی ملاحظات سیاسی موجب شده تا اصلاحات در خصوص هدفمندی یارانه ها انجام نشود اظهار داشت: مجلس آمادگی دارد تا با بررسی این طرح یک جراحی بر روی آن انجام دهد و آن را اصلاح کند زیرا روند فعلی به هیچ وجه قابل قبول نیست./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet