هدر موبایل
1396/09/18 16:46:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان ملا:

اهداف مدنظر بودجه نویسی جدید محقق نمی شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بعید است که اهداف مدنظر بودجه ۹۷ محقق شود و این امر بیشتر شبیه شعار است تا یک برنامه جامع که عملیاتی شود.
اهداف مدنظر بودجه نویسی جدید محقق نمی شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بعید است که اهداف مدنظر بودجه 97 محقق شود و این امر بیشتر شبیه شعار است تا یک برنامه جامع که عملیاتی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg اهداف,مدنظر,بودجه,نویسی,جدید,محقق,نمی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در بهارستان رادیو گفتگو  در خصوص بودجه 97 گفت: بودجه نویسی امسال تفاوت هایی با سالهای گذشته دارد و دلیل آن هم  وجود آقای نوبخت در پست ریاست سازمان برنامه و بودجه است که انتظار می رفت تا روند بودجه نویسی را تغییر دهند و بودجه 97 این امر صورت می گیرد.

وی با انتقاد از نحوه بودجه نویسی سنتی اظهار داشت: در برخی مواقع شاهد این بودیم که مدیران دولتی پس از تصویب لایحه بودجه در مجلس به آن اعتراض کردند ودرصدد بودند تا اعمال سلیقه کنند و این گونه نباید باشد و پس ازتصویب فقط باید به فکر حسن اجرا بود.

یوسفیان ادامه داد: نمایندگان می دانند که نباید برای اخذ اعتبارات بیشتر به وزارت خانه مراجعه کنند و به وظیفه اصلی خود که قانونگذاری است عمل کنند اما از طرفی هم می دانند که اگر پیگیری نکنند بودجه ای به شهرستان آنها تخصیص نمی یابد به همین دلیل نمایندگان هم درصدد افزایش منابع استانی و شهرستان خود هستند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا 20 درصد بودجه 97 در راستای برنامه ششم توسعه خواهد بود یا خیر بیان کرد: بعید می دانم که این امر محقق شود چرا که از این قرارها زیاد گذاشته شده و عملی نشده،مثلا قرار بود بودجه ای مصوب شود که وابستگی به نفت را طی یک برنامه چند ساله کاهش دهد اما این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: نه تنها طرح ها برای کاهش وابستگی به نفت محقق نشد بلکه امسال بودجه کاملا متکی به نفت است و این 20 درصد ها فقط شعار است و در عمل انجام نمی شود و برنامه ششمی که دولت به آن اعتقاد ندارد چگونه در بودجه مورد ملاحظه قرار خواهد گرفت.

یوسفیان در خصوص هدفمندی یارانه ها بیان کرد: راه هدفمندی یارانه هامشخص است فقط یک فرد فداکار را می طلبد تا فارغ از سیاسی کاری و ملاحظات سیاسی آن را عملی کند و کاملا مشخص ا ست که آنکه مستحق است باید دریافت کند وآن که نیازی ندارد باید حذف شود.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet