ایام محرم 1398
1396/09/18 16:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خاتمی:

بیمه‌های سلامت در ایران ناکارآمد هستند/ برای افزایش کارآمدی باید صنعتی شوند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که انواع بیمه‌های سلامت در کشور ناکارآمد هستند که همین مساله باعث گرایش مردم به سمت بیمه‌های تکمیلی شده است، گفت: تا زمانی که بیمه‌های سلامت در کشور همچون سایر بیمه‌های سلامت در دنیا به شکل صنعت درنیایند و درآمدزایی نداشته باشند، همچنان شاهد این روند ناکارآمدی خواهیم بود.
بیمه‌های سلامت در ایران ناکارآمد هستند/ برای افزایش کارآمدی باید صنعتی شوند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که انواع بیمه‌های سلامت در کشور ناکارآمد هستند که همین مساله باعث گرایش مردم به سمت بیمه‌های تکمیلی شده است، گفت: تا زمانی که بیمه‌های سلامت در کشور همچون سایر بیمه‌های سلامت در دنیا به شکل صنعت درنیایند و درآمدزایی نداشته باشند، همچنان شاهد این روند ناکارآمدی خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201709106835135696.jpg بیمه‌های,سلامت,در,ایران,ناکارآمد,هستند/,برای,افزایش,کارآمدی,باید,صنعتی,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدمرتضی خاتمی افزود: این که بیمه‌های سلامت در ایران ناکارآمد هستند، کاملا طبیعی است. آنچه دولت کمک می کند و در عین حال سرانه ای که به صورت ناچیز از مردم جمع آوری می شود، در واقع از این جیب به جیب دیگر بردن است و بنابراین نباید انتظار داشت مردم به سمت بیمه های تکمیلی گرایش پیدا نکنند و بیمه پویایی نیز داشته باشیم.

وی اظهار کرد: هم اکنون ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و بدون پرداخت حتی یک ریال انواع خدمات درمانی دریافت می کنند. طبیعی است که با این روند بیمه فعال و درآمدزایی نخواهیم داشت.

نماینده مردم ماه نشان، ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق در مجلس در خصوص روند فعالیت بیمه های سلامت در جهان ادامه داد: این درحالی است که بیمه های سلامت در دنیا حالت حمایتی ندارند و برعکس شکلی صنعتی، پویا و درآمدزا دارند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: باید با استفاده از شیوه های مختلفی بیمه ها را حمایت کرد و آن ها را به سمت صنعتی شدن سوق داد.

به گزارش سلامت آنلاین؛ خاتمی تصریح کرد: بجز اقشار مستضعفی که توان پرداخت حق بیمه ندارند، سایر افراد باید سرانه بپردازند تا بیمه ها به شکل پویا درآیند و در کنار آن نیز بتوانند سرمایه گذاری داشته باشند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet