هدر موبایل
1396/09/18 16:58:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مره‌صدق:

زیرساخت کافی برای گسترش گردشگری سلامت وجود ندارد/ سرسخت‌ترین رقبای ایران در زمینه توریسم درمانی کشورهای اروپایی هستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به مقوله توریسم درمانی در کشور گفت: متاسفانه در کشور زیر ساخت کافی برای گسترش گردشگری سلامت وجود ندارد و همین مساله باعث شده تا عمده مراجعه کنندگان به کشور ما از کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه باشند، این در حالی است که سرسخت‌ترین رقبای ایران در زمینه توریسم درمانی، کشورهای اروپایی هستند.
زیرساخت کافی برای گسترش گردشگری سلامت وجود ندارد/ سرسخت‌ترین رقبای ایران در زمینه توریسم درمانی کشورهای اروپایی هستند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به مقوله توریسم درمانی در کشور گفت: متاسفانه در کشور زیر ساخت کافی برای گسترش گردشگری سلامت وجود ندارد و همین مساله باعث شده تا عمده مراجعه کنندگان به کشور ما از کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه باشند، این در حالی است که سرسخت‌ترین رقبای ایران در زمینه توریسم درمانی، کشورهای اروپایی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/104242.jpg زیرساخت,کافی,برای,گسترش,گردشگری,سلامت,وجود,ندارد/,سرسخت‌ترین,رقبای,ایران,در,زمینه,توریسم,درمانی,کشورهای,اروپایی,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیامک مره‌صدق افزود: سوالم از متولیان امر این است که مگر سیاست گذاری و برنامه ریزی های لازم در جهت جذب بیماران از نقاط مختلف دنیا انجام شده است که حال انتظار داشته باشیم توریسم درمانی در ایران زبانزد جهانیان باشد.

وی، ادامه داد: در بیمارستان های احداث شده چه امکانات قابل توجهی وجود دارد که باعث جذب بیمار از سایر نقاط دنیا شود. آیا با بیمارستان و امکانات فعلی قادر خواهیم بود نیاز توریست ها را مرتفع کنیم و در پی آن ارزآوری اقتصادی نیز داشته باشیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: این اتفاق در شرایطی در ایران می افتد که مقوله توریسم درمانی در دنیا از اعتبار خاصی برخوردار بوده و دارای مفهوم ارزآوری اقتصادی است، بگونه ای که بیمارستان های خاص توریست های بیمار را از بیمارستان های احداث شده برای شهروندان جدا کرده اند.

نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس با اشاره به اعتماد کشورهای منطقه به پزشکان و متخصصان ایرانی بیان کرد: هر چند به لحاظ زیرساخت در شرایط مطلوبی قرار نداریم، اما خوشبختانه پزشکان ایرانی به لحاظ تجربه و سطح بالای آموزش از اعتبار خاصی در میان کشورهای منطقه برخوردار هستند، اما مشکلی در این میان وجود دارد و آن هم اقدام برخی پزشکان در احداث بیمارستان در کشورهای همسایه است که این امر ضربه شدیدی به صنعت توریسم درمانی و مهمتر از آن فرآیند ارزآوری وارد می کند.

مره صدق افزود: بحث دیگری که سهم عمده ای در موفقیت توریسم درمانی در کشور ایفا می کند، آشنایی پزشکان و پیراپزشکان با زبان های مختلف، نحوه تعامل و حتی با فرهنگ توریست های بیمار است تا زمانی که بیماران مراجعه کردند در برقراری ارتباط با پزشکان مشکلی مواجه نباشند، اما اغلب کادر درمان ما دارای این مهارت ها نیستند.

وی، نبود برخی تجهیزات خاص و مدرن در اغلب بیمارستان ها را ضعف دیگری در توریسم درمانی ایران خواند و گفت: بخش خصوصی باید در این زمینه ها به متولیان سلامت کمک کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دلالان توریسم درمانی بیان کرد: تا زمانی که دلالان که هیچ تخصصی در زمینه گردشگری سلامت ندارند در عرصه حضور داشته باشند، صنعت توریسم درمانی ایران در دنیا رتبه قابل توجهی نخوهد داشت.

نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس در مورد راه حل گسترش توریسم درمانی در کشور تاکید کرد: ابتدا باید زیرساخت های لازم به لحاظ دسترسی توریست های بیمار و حتی همراهان آن ها به بیمارستان، امکانات مدرن و هتل فراهم شود و در عین حال با ایجاد دفتر جذب توریست های بیمار در کشورهای هدف می توان دست دلالان گردشگری سلامت را از این عرصه کوتاه کرد تا بیماران خارجی بواسطه کیفیت بیمارستان ها در مراکز درمانی کشور حضور پیدا کنند.

به گزارش سلامت آنلاین؛ مره صدق تصریح کرد: ضمن این که هم بخش خصوصی و هم بخش دولتی باید سرمایه گذاری های لازم را در راستای گسترش توریسم درمانی در کشور انجام دهند تا  آبرویی که بواسطه اعتبار پزشکان ایرانی کسب کرده ایم، هدر نرود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet