هدر موبایل
1396/09/19 07:20:07
سرویس سیاسی
خجسته خبر داد:

فراکسیون حامیان آزادی فلسطین در مجلس تشکیل می‌شود

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین گفت: افزایش عزم دستگاه‌های متولی حوزه فلسطین از ضرورت‌هایی است که مجلس بر آن اهتمام دارد.
فراکسیون حامیان آزادی فلسطین در مجلس تشکیل می‌شود رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین گفت: افزایش عزم دستگاه‌های متولی حوزه فلسطین از ضرورت‌هایی است که مجلس بر آن اهتمام دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/102862.jpg فراکسیون,حامیان,آزادی,فلسطین,در,مجلس,تشکیل,می‌شود Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، با اشاره به اقدام دولت ایالات متحده برای انتقال سفارتخانه خود از تل آویو به قدس اشغالی، این اقدام را زمینه ساز بیداری مسلمانان جهان برای اخراج کامل رژیم منحوس صهیونیستی از سرزمین های اسلامی توصیف کرد و گفت: اقدام اخیر دولت ایالات متحده علاوه بر نقض قطعنامه های سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل، توهین و دهان کجی بی سابقه ای به جهان اسلام است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز شاهد موضع گیری جامعه جهانی در مقابل این اقدام ترامپ هستیم لیکن این اتفاق مسبب قیام مجدد جهان اسلام علیه ظلم استکبار جهانی شد.

خجسته ادامه داد: در طول تاریخ معمولا جامعه جهانی از ترس اشتباه نسبت به ایالات متحده همواره از اقدامات غلط آمریکا کورکورانه حمایت کرده است اما میزان نسنجیدگی این اقدام ترامپ به حدی تباه است که حتی متحدان نزدیک و سنتی آمریکا همچون انگلیس و فرانسه نیز آبروی بین المللی خود را به حمایت از ترامپ ترجیح دادند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر لزوم افزایش عزم دستگاه های متولی حوزه فلسطین، از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تشکیل فراکسیون با محوریت فلسطین و جبهه مقاومت خبر داد و اظهار داشت: انتظار ما از دستگاه های متولی و فعال در حوزه فلسطین بیش تر است و این دستگاه ها باید با فعالیت مستمر و ارتباط گسترده با سایر گروه ها و جریانات خارج از کشور از حالت رکود احتمالی خارج شوند.

وی ادامه داد: کشورها باید با تشکیل جبهه متحد جهانی در مقابل مظاهر آشکار ظلم علیه جهان اسلام و صلح جهانی مقاومت کرده که در همین راستا اساسنامه و مقدمات تشکیل فراکسیونی با محوریت فلسطین فراهم شده و امیدواریم در آینده نزدیک این فراکسیون با استقبال گسترده نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.

خجسته همچنین در تشریح فعالیت های گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین و اهداف فراکسیون پیشنهادی با موضوع فلسطین اذعان داشت: در راستای ارتباط موثر و تحکیم پیوند بین جریان های مختلف و فعال در حوزه سیاسی، گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی دیدار های موثری با شخصیت های مختلف داخلی و بین المللی داشته است.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در ادامه تصریح کرد: به زودی مکاتباتی با شخصیت های برتر حوزه فلسطین انجام خواهد شد ضمن اینکه درباره فراکسیون پیشنهادی نیز اهدافی جهت تقویت جریان مقاومت و ارتباط و پیوند با جریان های اسلامی حامی فلسطین و همه حرکت های آزادیخواهانه وجود دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در پایان با اشاره لزوم بهره برداری صحیح از فرصت پیش روی جهان اسلام برای تقویت همگرایی و اتحاد و بازگشت فلسطین به دغدغه نخست جهان اسلام خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز اشاره فرمودند فلسطین به زودی آزاد خواهد شد اما لکه ننگ ارتباط و همکاری برخی حاکمان اسلامی با رژیم صهیونیستی هیچگاه پاک نمی شود از این رو ملت های مسلمان باید در برابر این توطئه شوم استکبار جهانی هوشیار بوده و با اتحاد در مقابل این رژیم جنایتکار فریاد آزادی فلسطین را سر دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet