هدر موبایل
1396/09/18 20:00:00
سرویس استان ها
امیرآبادی:

قم از کمبود کتابخانه رنج می‌برد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قم از کمبود کتابخانه رنج می‌برد در حالی که با توجه به جایگاه فرهنگی این شهر مقدس، چنین کمبودهایی زیبنده نیست.
قم از کمبود کتابخانه رنج می‌برد نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قم از کمبود کتابخانه رنج می‌برد در حالی که با توجه به جایگاه فرهنگی این شهر مقدس، چنین کمبودهایی زیبنده نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107216740009.jpg قم,از,کمبود,کتابخانه,رنج,می‌برد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد امیر آبادی فراهانی در حاشیه بازدید از پروژه نیمه کاره کتابخانه مرکزی قم و چند کتابخانه در مناطق محروم پیرامون پروژه نیمه کاره کتابخانه مرکزی قم افزود: در این پروژه که در خیابان امام خمینی(ره) در حال احداث است ایراداتی وجود دارد که باید قبل از اتمام طرح رفع گردد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: طراحی این پروژه و تخصیص زمین به سالن‌ها و مخزن‌ها و فضاهای داخلی خوب نیست و از زمین موجود به خوبی در طراحی کتابخانه استفاده نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به ایراداتی که در طراحی پروژه کتابخانه مرکزی وجود دارد، مساله سالن مطالعه را به حاشیه برده‌اند و به خوبی جانمایی نشده است، از طرفی ظرفیت کتابخانه به شدت کاهش یافته و باید برای این امر فکری شود. حتی برای این طرح پارکینگ مناسبی در نظر گرفته نشده که با توجه به مساله ترافیک در این محدوده در آینده دچار مشکل می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به فاقد پروانه بودن این پروژه بیان کرد: مسئولان نظارتی باید در جهت صدور پروانه ورود پیدا کنند تا این مشکل نیز رفع گردد.

وی در ادامه در خصوص کتابخانه منطقه نوبهار قم نیز عنوان کرد: مجموعه کتابخانه که در منطقه نوبهار ایجاد شده پروژه خوبی است اما بهتر از این نیز می توان کتاب خانه را طراحی کرد این طرح روند رو به اتمام را می گذراند و مبلغ زیادی برای افتتاح نمی‌خواهد. منطقه نوبهار قم از محله‌های قدیمی و محروم می‌باشد و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده است؛ لذا ایجاد کتابخانه در آن می‌تواند به ظرفیت‌های فرهنگی بیفزاید.

وی با اشاره به بازدید از پروژه ای در منطقه شیخ‌آباد قم نیز گفت: این پروژه توسط فردی خیر احداث شده است و یک ظرفیت مهم در منطقه ای محروم به شمار می‌رود؛ متاسفانه مدیریت این کتابخانه در دست نهادی غیر تخصصی است و خوب مدیریت نمی شود در این خصوص با خیر صحبت کرده‌ایم تا تغییر مدیریت صورت بگیرد تا دانش آموزان و اهالی بتوانند با توجه به توسعه مخازن آن از کتابخانه استفاده کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  گفت: در محدوده یادگار امام ساختمانی برای ایجاد کتابخانه در نظر گرفته شده و در حال حاضر در اختیار بهزیستی است، امیدواریم با توجه به نیاز منطقه این ساختمان پس داده شود و بهزیستی ساختمان دیگری را برای جامعه هدف خود در نظر بگیرد.

وی اظهار کرد: قم به عنوان مرکز کشور از نظر دارا بودن کتابخانه و سالن مطالعه رتبه آخر را دارد البته در سالهای اخیر رشد و جهش خوبی داشته‌ایم و این امر نوید بخش است و ما امیدواریم در بحث اعتبارات نیز وضعیت مطلوبی اتفاق بیفتد.

وی با تقدیر از کتابداران و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد: میزان مطالعه نسبت به جمعیت شهر قم پایین است و در رتبه کتابخانه‌ها نیز در رتبه های پایین قرار داریم که زیبنده نیست.

به گزارش ایسنا، امیرآبادی عنوان کرد: چند پروژه در دست اجرا داریم که اگر به اتمام برسد وضعیت خوبی خواهیم داشت در حال حاضر کمبود اعتبار یکی از دغدغه های جدی در اجرای پروژه ها می‌باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet