خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/19 02:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نشست اضطراری وزرای خارجه اتحادیه عرب پیرامون قدس

وزرای خارجه اتحادیه عرب شنبه شب پیرامون تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس اشغالی نشست اضطراری برگزار کردند.
نشست اضطراری وزرای خارجه اتحادیه عرب پیرامون قدس وزرای خارجه اتحادیه عرب شنبه شب پیرامون تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس اشغالی نشست اضطراری برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601101540591912.jpg نشست,اضطراری,وزرای,خارجه,اتحادیه,عرب,پیرامون,قدس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روسیا الیوم، وزرای خارجه اتحادیه عرب شنبه شب پیرامون تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس اشغالی نشست اضطراری برگزار کردند.

در همین راستا، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در ابتدای این نشست اعلام کرد که تصمیم آمریکا پیرامون به رسمیت شناختن قدس اشغالی به پایتختی رژیم صهیونیستی تجاوز خطرناکی است که نمی توان در قبال آن سکوت کرد.

وی با بیان اینکه تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در این خصوص مشروعیت بخشیدن به اشغالگری است، افزود که این تصمیم مردود است و تحت هیچ بهانه ای نمی توان آن را توجیه کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین گفت: این تصمیم کشورهای عربی را به بازنگری در روند صلح سوق می دهد.

ابوالغیط همچنین از کشورهای جهان خواست در واکنش به این تصمیم ترامپ کشور فلسطینی به پایتختی قدس را به رسمیت بشناسند.

«ریاض المالکی» وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز ضمن اعلام مخالفت قاطع با این اقدام، افزود که تصمیم ترامپ تعدی به قوانین بین المللی و حقوق مردم فلسطین است.

وزیر امور خارجه مصر هم در این باره گفت که تصمیم ترامپ پیرامون قدس مغایر با قوانین بین المللی است.

«سامح شکری» افزود: اقدام آمریکا زنگ هشداری برای این است که موضوع فلسطین منطقه را در لبه انفجار قرار داده است.

وزیر خارجه اردن هم در نشست فوق العاده قاهره گفت: ثبات و امنیت زمانی در منطقه برقرار می شود که مردم فلسطین آن را احساس کنند و بدون قدس صلحی بین فلسطینی ها و اسرائیلی وجود ندارد.

به گزارش مهر، «ایمن الصفدی» با بیان اینکه اردن با به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل توسط آمریکا مخالف است، افزود: تغییر یا خدشه به هویت قدس و کوچاندن اهالی آن جنایتی است که باید تمام جهان آن را محکوم کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet