خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/20 21:16:35
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر عراق در تهران:

تاکید بر همکاری پارلمانی دو کشور/ پیروزی مردم عراق علیه تروریست ها غرورآفرین است

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در دیدار با  سفیر عراق پیروزی مردم این کشور علیه تروریست ها را غرور آفرین خواند.
تاکید بر همکاری پارلمانی دو کشور/ پیروزی مردم عراق علیه تروریست ها غرورآفرین است دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در دیدار با  سفیر عراق پیروزی مردم این کشور علیه تروریست ها را غرور آفرین خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103037696917.jpg تاکید,بر,همکاری,پارلمانی,دو,کشور/,پیروزی,مردم,عراق,علیه,تروریست,ها,غرورآفرین,,است Icana

به  گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، راجح صابر عبود الموسوی سفیر عراق در تهران امروز عصر (  دوشنبه، 20 آذرماه ) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار  پیروزی نیروهای مسلح، دولت، مردم و مرجعیت دینی عراق علیه تروریسم را غرورآفرین خواند و ضمن تاکید بر روابط ممتاز دو کشور، از تلاش های ارزنده دولت و ملت عراق درحسن مهمان نوازی و  برگزاری مراسم پرشکوه اربعین حسینی قدردانی کرد. 

وی افزود: تلاش های سفیر جمهوری عراق در تهران در جهت توسعه و تحکیم مناسبات دوجانبه و همچنین اقدامات شبانه روزی سفیر در اعطای روادید به سیل مشتاقان ایرانی شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی (ع) قابل تقدیر است و این اقدام مهم جز با عنایت اهل بیت علیهم السلام و همت عالی مقامات دولت عراق و مساعدت مجموعه تحت مدیریت جنابعالی و دستگاه های ذیربط در دو کشور حاصل نمی شد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با توجه به تحولات اخیر فلسطین و اظهارات نابخردانه رئیس جمهور امریکا درباره بیت المقدس بر یکپارچگی و وحدت مسلمین جهان در موضوع فلسطین اشاره و گفت: تصمیم دولت امریکا در شناسایی قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی، از هیچ گونه اعتباری برخوردار نیست و قدس جزء جدایی ناپذیر فلسطین است و با اینگونه اقدامات هویت قدس و مسجد الاقصی تغییری نخواهد کرد.

امیرعبداللهیان همکاری های پارلمانی دو کشور ستود و آن را حائز اهمیت خواند.

راجح صابر عبود الموسوی سفیر جمهوری عراق در تهران نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت و پشتیبانی های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری در عراق گفت: در اوضاع پیچیده کنونی منطقه روابط ممتاز ایران و عراق حائز اهمیت است.

 وی افزود : اشتراکات دینی و فرهنگی ایران و عراق تقویت هر چه بیشتر روابط راهبردی دو کشور را رقم زده است .

راجح صابر عبود الموسوی با اشاره به برگزاری مراسم عظیم اربعین حسینی گفت: با توجه به تاثیر به سزای این مراسم در همگرایی دو ملت و دو دولت عراق و ایران، نهایت تلاش و سعی خود را در هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم و رفع کاستی های احتمالی در آینده به کار خواهیم بست.
وی در پایان در خصوص برخی موضوعات منطقه‌ای، بین المللی و پارلمانی مواضع دولت عراق را تبیین کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet