هدر موبایل
1396/09/19 09:31:07
سرویس استان ها
افضلی:

برخی پروژه‌های راه‌سازی خراسان جنوبی بدون متولی مانده‌اند/ نگاه دولت به شرق کشور تغییر کند

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی پروژه های راهسازی در خراسان جنوبی بدون متولی باقی مانده اند و به مناقصه گذاشته نمی شوند.
برخی پروژه‌های راه‌سازی خراسان جنوبی بدون متولی مانده‌اند/ نگاه دولت به شرق کشور تغییر کند نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی پروژه های راهسازی در خراسان جنوبی بدون متولی باقی مانده اند و به مناقصه گذاشته نمی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106699425933.jpg برخی,پروژه‌های,راه‌سازی,خراسان,جنوبی,بدون,متولی,مانده‌اند/,نگاه,دولت,به,شرق,کشور,تغییر,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نظر افضلی بیان کرد: نگاه دولت باید به شرق کشور تغییر کند و توسعه این منطقه نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به پروژه های نیمه تمام خراسان جنوبی جنوبی اظهار کرد: برخی پروژه های راهسازی در خراسان جنوبی بدون متولی باقی مانده اند و به مناقصه گذاشته نمی شوند.

افضلی ادامه داد: فازهایی هم که برای مناقصه آماده هستند، مورد اقبال شرکت های قدرتمند راهسازی قرار نمی گیرند.

وی با بیان اینکه تاکنون در راستای بهسازی و احداث محورهلای مواصلاتی حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه پیگیری های زیادی در مجلس انجام شده است، گفت: روند دوبانده شدن محور اصلی زاهدان، نهبندان، سربیشه و بیرجند با تقویت اعتبار در سال آینده افزایش خواهد یافت.

افضلی با بیان اینکه عملیات اجرایی قطعه دوم مسیر میل ۸۷ به سمت استان فراه افغانستان شروع شده است، افزود: همچنین عریض کردن جاده شهداد- نهبندان به زودی عملیاتی می شود.

طرح های توسعه ای نهبندان و سربیشه به نتایج مطلوبی نرسیده است

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۸ به استان، بیان کرد: بعد از سفر رهبری به مناطق محروم استان، فعالیت هایی برای توسعه این بخش ها آغاز شد.

وی ادامه داد: انجام این پروژه ها به نتیجه مطلوبی نرسیده و اکنون شاهد مهاجرت هزاران نفر از روستاها و شهرهای کوچک به کلان شهرها هستیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش روی خراسان جنوبی بیان کرد: آب شرب یکی از معضلات اساسی خراسان جنوبی محسوب شده که نیازمند تخصیص بودجه برای حل آن هستیم.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین باید در بخش کشاورزی از روش های هوشمند آبیاری بهره برداری کرد.

وی رشته های کاربردی در حوزه های کشاورزی و دامداری را از نیازهای خراسان جنوبی دانست و گفت: فارغ التحصیلان این رشته ها می توانند در کارآفرینی و ایجاد اشتغال نقش بسزایی داشته باشند.

افضلی با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه بیان کرد: رهبر معظم انقلاب از هشت سال گذشته، نام سال را با شعار اقتصادی بیان می کند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات اقتصادی از فسادها و تبعیض ها است، افزود: توازن منطقه ای و نگاه یکسان به نقاط مختلف کشور دربین مسئولان وجود ندارد.

افضلی با تاکید بر اینکه شرق کشور باید مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد، گفت: از دولت انتظار می رود برنامه ششم توسعه را اجرا کند چرا که هنوز برخی از بندهای این برنامه ابلاغ نشده است.

به گزارش مهر؛ نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال نیازمند سرمایه گذاری است، افزود: در حال حاضر در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه اقتصاد صنعتی نداریم و تنها در شهرستان سربیشه کارخانه منیزیم فعال است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet