هدر موبایل
1396/09/19 09:42:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی خبرداد:

صنعت خودرو دچار مافیای پیچیده ای است/ تولید خودروی هیبریدی در ایران توسط شرکت هیوندا

نماینده مردم نجف‌آباد درمجلس گفت: قرار بود شرکت هیوندا در ایران خط تولید خودروی هیبریدی را راه‌اندازی کند که امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد.
صنعت خودرو دچار مافیای پیچیده ای است/ تولید خودروی هیبریدی در ایران توسط شرکت هیوندا نماینده مردم نجف‌آباد درمجلس گفت: قرار بود شرکت هیوندا در ایران خط تولید خودروی هیبریدی را راه‌اندازی کند که امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109976416511.jpg صنعت,خودرو,دچار,مافیای,پیچیده,ای,است/,تولید,خودروی,هیبریدی,در,ایران,توسط,شرکت,هیوندا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابولفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه اکنون 2 خودروساز کشورمان حدود شش هزار میلیارد تومان بدهی دارند،گفت: این درحالی است که حمایت‌های بی حساب و کتابی از این خودروسازان می‌شود.درحالی که باید خودروساز دیگری به عنوان رقیب جدی پا به عرصه وجود بگذارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه یک مافیای پیچیده،تو در تو در صنعت خودرو شکل گرفته که بی‌کفایتی مسئولان هم بر آن افزوده شده و نتیجه آن شده که سال‌هاست از واردات خودرو چوب می خوریم، ادامه داد: درگیر مدیران بی لیاقتی هستیم که صنعت را پر هزینه اداره می کنند. رانت و فساد در بخش واردات و تولید بیداد می‌کند و شرکت‌های خودرو سازی داخلی کاسه چه کنم دست گرفته‌اند و به دنبال این هستیم که با تزریق پول آنها را سرپا نگه داریم.

نماینده نجف آباد در مجلس تصریح کرد:چرا خودروسازان ما نباید آنقدر با قدرت و به روز تولید کنند که نیازی به واردات خودرو نداشته باشیم. در حالی که تولید خودرو با سوخت فصیلی در جهان در حال انقراض است، ما به دنبال آن هستیم تا خودروهایی وارد کنیم که جهان قصد دارد آنها را به فراموشی بسپارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید براینکه باید قطب سوم خودروسازی در کشور با تولید خودروهای هیبریدی فعال شود، اضافه کرد:  صنعت بدون داشتن رقیب به شکوفایی نمی رسد. تا چه زمان باید با دادن مزایا به دو خودروساز داخلی، صنعت خودرو را همچنان روی یک پا نگه داریم.

ابوترابی با تاکید بر اینکه خودروساز جدید باید خط تولید خودرو برقی را راه اندازی کند، ادامه داد: این درست نیست که بازهم خودرو بنزینی تولید کنیم و یک باره چشم باز کنیم و ببینیم که جزو معدود کشورهایی هستیم که همچنان خودروهایش با سوخت فصیلی حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه از یک سو در معرض تهدید تحریم‌ها هستیم و از سوی دیگر بروکراسی اداری در کشورمان به اندازه‌ای کارهای اجرایی را کند می‌کند که از قافله عقب می مانیم، افزود: قرار بود شرکت هیوندا در ایران خط تولید خودروی هیبریدی را راه‌اندازی کند که امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد.

وی در باره  واردات خودروهای هیبریدی بدون خدمات پس از فروش گفت: متاسفانه بروکراسی در کشور ما دچار مشکل شده  و در صنعت خودرو یک مافیای پیچیده ای وجود دارد که همه چیز را زیر سئوال می‌برد.

ابوترابی دلیل فساد در واردات خودرو را دولتی بودن آن دانست و گفت: هرچیزی که می خواهیم دست و حساب نابود کنیم، باید به دست دولت بدهیم. دولت مانند خودرو هر چه را که به دست می گیرد، همچنان نابود می‌کند که باعث حیرت می شود و یک مافیا هم به دنبال آن تعریف و به صورت گسترده فعال می‌شود.

به گزارش تسنیم، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه اگر مجلس قوی و توانمندی داشتیم، تا بدین اندازه شاهد فساد و رانت نبودیم، اظهار داشت: ابزارهای گوناگون سوال، استیضاح ، تحقیق و تفحص و موارد دیگر داریم اما تاکنون کدامیک به نتیجه رسیده است؟/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet