هدر موبایل
1396/09/19 10:47:02
سرویس فرهنگی
کیانپور:

حادثه بهمن در پایان مسیر برگشت برای کوهنوردان مشهدی اتفاق افتاد/ ضرورت تدبیر جامعه کوهنوردی برای هماهنگی بیشتر مسئولان محلی

نماینده مردم درود وازنا در مجلس با اشاره به اینکه گروه کوهنوردی مشهدی قله اشترانکوه را فتح کرده بودند و حادثه بهمن در پایان مسیر برگشت برای آنها اتفاق افتاد، خواستار هماهنگی بیشتر جامعه کوهنوردی با مسئولان محلی شد.
حادثه بهمن در پایان مسیر برگشت برای کوهنوردان مشهدی اتفاق افتاد/ ضرورت تدبیر جامعه کوهنوردی برای هماهنگی بیشتر مسئولان محلی نماینده مردم درود وازنا در مجلس با اشاره به اینکه گروه کوهنوردی مشهدی قله اشترانکوه را فتح کرده بودند و حادثه بهمن در پایان مسیر برگشت برای آنها اتفاق افتاد، خواستار هماهنگی بیشتر جامعه کوهنوردی با مسئولان محلی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108929954046.jpg حادثه,بهمن,در,پایان,مسیر,برگشت,برای,کوهنوردان,مشهدی,اتفاق,افتاد/,ضرورت,تدبیر,جامعه,کوهنوردی,برای,هماهنگی,بیشتر,مسئولان,محلی Icana

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حادثه سقوط بهمن در اشترانکوه در شهرستان ازنا و جان باختن تعدادی از کوهنوردان مشهدی، گفت: تحلیل علل حادثه سقوط بهمن در اشترانکوه و جان باختن تعدادی از کوهنوردان مشهدی در این حادثه نیاز به اظهارنظر کارشناسان فنی دارد اما باید قبل از هر مسئله‌ای این ضایعه دردناک را به جامعه کوهنوردان و خانواده‌های داغداران این عزیزان از دست رفته تسلیت عرض کنم و از خداوند متعال برای بازماندگان طلب صبرمی‌کنم.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کوهنوردان مشهدی ساعت 6صبح به قصد فتح قله‌ اشترانکوه حرکت کردند و طبق برنامه ساعت10 صبح قله را فتح کردند اما در مسیر برگشت شیب تند و کولاک شدید کار را برای کوهنوردان سخت کرد و به گفته یکی از نجات‌یافتگان به قدری وضعیت جوی نامساعد بود که تا مسیر یک متری نیز دیده نمی‌شد.

کیان پورافزود: برای جلوگیری از این نوع حوادث دردناک در جامعه کوهنوردی باید تدابیری اتخاذ شود که کوهنوردان قبل از صعود به قله، مسئولان محلی را در جریان بگذارند و در این راستا گزارشات هواشناسی را نیز مد نظر قرار دهند تا بتوان از حوادث احتمالی غیر مترقبه برای ورزشکاران در طی مسیر فتح قله‌ها جلوگیری کرد.

وی یادآورشد: گروه کوهنوردی خراسانی قله را فتح کرده بودند و حادثه در زمان برگشتن برای آنان اتفاق افتاده است واین در حالی است که کوهنوردان در اندک مسیر آخر در یک منطقه بهمنی دچار حادثه می‌شوند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: با توجه به بازدید میدانی که در پس از وقوع حادثه کوهنوردی از منطقه داشته‌ام، تلاش‌های شبانه روزی گروه‌های امداد و نجات، هلال احمر، فرمانداری و استانداری را  بسیار مناسب ارزیابی می‌کنم و از تلاش طاقت فرسای این عزیزان دارم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet