هدر موبایل
1396/09/19 11:53:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آیت‌الله نوری‌همدانی:

هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهیم رژیم صهیونیستی پا به سرزمین قدس بگذارد

مرجع تقلید شیعیان گفت: به رسمیت شناختن قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، توطئه دیگری است که شکل‌گرفته و ما هیچ‌گاه اجازه پای گذاشتن رژیم نامشروع اسرائیل را به آن سرزمین نخواهیم داد.
هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهیم رژیم صهیونیستی پا به سرزمین قدس بگذارد مرجع تقلید شیعیان گفت: به رسمیت شناختن قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، توطئه دیگری است که شکل‌گرفته و ما هیچ‌گاه اجازه پای گذاشتن رژیم نامشروع اسرائیل را به آن سرزمین نخواهیم داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43017.jpg هیچ‌گاه,اجازه,نمی‌دهیم,رژیم,صهیونیستی,پا,به,سرزمین,قدس,بگذارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ آیت‌الله حسین نوری همدانیدر دیدار با جمعی از روحانیون و مسئولان سپاه پاسداران،ضمن عرض تبریکات اعیاد ربیع‌الاول اظهار داشت: در قرآن کریم نفر به دو معنای کوچ کردن برای حرکت مهم و تفقه در دین آمده است.

وی با بیان اینکه در داخل مدینه منافقان و یهود و در خارج مدینه مشرکان علیه پیامبر اکرم(ص) دسیسه افکنی می‌کردند، افزود: براساس آیات قرآن همه با هم باید به سمت آموختن علم و جهاد در برابر دشمن حرکت کنند، چراکه دین اسلام در همه ابعاد زندگی انسان دستور دارد بنابراین باید در برابر همه احتیاجات دنیایی با این دو ابزار هماهنگ بوده و آماده‌ باشیم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه زمان ما زمان خاصی است و این دوران برای طلاب وظایف مهم و سنگینی به دوش آورده است، تصریح کرد: از همان ساعتی که انسان طلبه می‌شود ملائکه بال‌های خود را زیر بار انسان می‌گسترانند، از همان قدم نخستی که انسان در راه طلبگی قدم برمی‌دارد و در مرحله دوم که قدم در اجتماع می‌گذارد دارای وظایف سنگینی است.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه در اجتماعات مردم بیشتر به اخلاق و رفتار طلاب توجه دارند، خاطرنشان کرد: به هر میزان عمل و رفتار انسان از لحاظ اخلاص و تواضع اهمیت بیشتری داشته باشد اثری بیشتری می‌کند، در نتیجه نخستین مطلب اساسی داشتن اخلاقیات است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم نخستین وظیفه طلاب را تفقه در دین و کثرت علوم بیان و اظهار داشت: معارف عبادی، معارف اقتصادی، معارف اخلاقی، معارف معاشرتی، معارف فرهنگی، معارف حکومتی، معارف سیاسی، معارف قضایی و معارف جهادی معارفی هستند که باید به آن‌ها اهتمام جدی داشت.

وی با تأکید بر اینکه ریشه تمام گرفتاری‌هایی که به وجود می‌آید از صهیونیست‌ها است، گفت: به رسمیت شناختن قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، توطئه دیگری است که شکل‌گرفته و ما هیچ‌گاه اجازه پای گذاشتن رژیم نامشروع اسرائیل را به آن سرزمین نخواهیم داد.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلابی مذهبی و دینی است، تأکید کرد: باید انقلابی بودن و انقلابی ماندن را در میان مردم تبلیغ کرد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet