ایام محرم 1398
1396/09/19 19:24:01
سرویس اجتماعی
همتی تشریح کرد:

حذف دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری در کمیسیون اجتماعی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: با رای نمایندگان دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در نشست امروز کمیسیون حذف شدند.
حذف دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری در کمیسیون اجتماعی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: با رای نمایندگان دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در نشست امروز کمیسیون حذف شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108059849041.jpg حذف,دو,طرح,تامین,اجتماعی,همگانی,و,افزایش,نرخ,باروری,در,کمیسیون,اجتماعی Icana

احمد همتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز (یکشنبه، 19 آذرماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت ( اعاده شده از سوی شورای نگهبان ) در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح پس از چندین بار رفت و برگشت بین مجلس و شورای نگهبان، از این شورا اعاده شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این طرح مجازات هایی برای افرادی که باعث کاهش باروری و جمعیت می شوند پیش بینی شده بود اما با توجه به اینکه ابهامات طرح از نظر شورای نگهبان برطرف نشد و از سویی وزارت بهداشت بخشنامه ای را به بیمارستان ها برای برخورد با پزشکانی که برای کاهش نرخ باروری تلاش می کنند ارائه کرده است، بنابراین با رای نمایندگان این طرح حذف و از دستور کار خارج و مطرح شد که بخشنامه وزارت بهداشت برای جلوگیری از این امر کفایت می کند و لزومی برای پیگیری این طرح وجود ندارد.

 وی بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده را از موضوعات مطروحه در نشست امروز دانست و افزود: این لایحه مربوط به ارزش افزوده داروها و کالاهای پزشکی است که در مورد داروها و کالاهای مصرفی پزشکی ارزش افزوده اعمال نشده اما برای سایر موارد لحاظ می شود و به دلیل آنکه در فصل بودجه ریزی قرار داریم بنابراین کمیته تخصصی به منظور بررسی چگونگی تصمیم گیری برای لحاظ ارزش افزوده داروها و کالاهای پزشکی در بودجه 97 تعیین شد.

نماینده مردم سمنان در مجلس دهم، از بررسی طرح تامین اجتماعی همگانی در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و تصریح کرد: به دلیل اینکه این طرح برای دولت بار مالی داشته و منابع آن پیش بینی نشده بود بنابراین با رای گیری نمایندگان حذف و از دستور کار خارج شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: البته مقرر شد دولت لایحه به مجلس ارائه کند و چنانچه از سوی دولت لایحه ارائه شود مشکل اصل 75 و تامین منابع برای آن پیش نمی آید.

گفتنی است در این نشست برخی از مسئولان شورای نگهبان، وزارت بهداشت و تولیدکنندگان لوازم پزشکی و دارویی حضور داشتند./

پایان پیام

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet