ایام محرم 1398
1388/05/10 15:30:00
سرویس سیاسی
نماینده دماوند:

تعامل قوا در رای اعتماد به وزرای پشنهادی به نفع نظام است

**نماینده دماوند تعامل قوای مجریه و مقننه در معرفی و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی را به نفع نظام و انقلاب دانست.

شاهرخ رامین در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت:‌ همکاری و تعامل قوه مجریه در معرفی و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور قطع به عنوان یک رکن مهم مورد نیاز و استفاده است.

وی در خصوص تعامل دولت با مجلس در معرفی وزراء کابینه دهم گفت:تعبیر از تعامل دولت و مجلس این نیست که نمایندگان مردم در خانه ملت به طور صد در صد و کامل به کابینه رای دهند، از سوی دیگر تعامل این نیست که مجلس بخواهد در کابینه سهم خواهی داشته باشد.

نماینده دماوند در مجلس تصریح کرد: رای اعتماد به وزرای پیشنهادی باید در وهله اول باید برمبنای شعارهای اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و برنامه‌‌های وزراء نیز بایدبا چشم انداز بیست ساله و اهداف برنامه  مطابقت داشته باشد.

وی در خصوص تعامل مجلس و دولت گفت: تعامل باید در خط اعتدال باشد به نحوی که تعامل به نفع نظام است اگر مجلس بی‌جهت سخت‌گیری کند یا رییس جمهور با نمایندگان مجلس در خصوص معرفی وزراء همکاری نکند این امر از خط اعتدال خارج می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مسایل مهمی همچون رای اعتماد به وزراء نیازمند به تعامل و گمانه‌زنی دارد.

وی یادآور شد: باید توجه داشت منافع مردم و نظام و انقلاب از تمامی مسایل مهمتر و اساسی‌تر است و باید کاری کرد تا هر چه سریع‌تر کابینه معرفی شود تا بتواند مسئولیت‌ها را به عهده گیرند.

وی در خصوص این که سطح تعامل را در حال حاضر چگونه ارزیابی‌ می‌کنید گفت: آن چیزی که مشاهده می‌شود این است که دو گروه (دولت و مجلس) بنشینند و موضوعات را رسیدگی کنند اما نباید فراموش کرد که از گذشته تعامل بهتر است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet