هدر موبایل
1396/09/21 08:05:00
سرویس اقتصادی
/واکاوی لایحه بودجه97؛ارزیابی رشد درآمدهای مالیات/

پورابراهیمی:افزایش درآمدهای مالیاتی بودجه به معنی رشد نرخ مالیات نیست / رشد درآمدها از محل جلوگیری از فرار مالیات

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه به معنی رشد نرخ مالیات کشور نیست بلکه تلاش می شود با سیستم های جامع از فرار مالیاتی جلوگیری شود.
پورابراهیمی:افزایش درآمدهای مالیاتی بودجه به معنی رشد نرخ مالیات نیست / رشد درآمدها از محل جلوگیری از فرار مالیات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه به معنی رشد نرخ مالیات کشور نیست بلکه تلاش می شود با سیستم های جامع از فرار مالیاتی جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108991880922.jpg پورابراهیمی:افزایش,درآمدهای,مالیاتی,بودجه,به,معنی,رشد,نرخ,مالیات,نیست,/,رشد,درآمدها,از,محل,جلوگیری,از,فرار,مالیات Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال 97 گفت:علی رغم شرایط رکودی در اقتصاد کشور، درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده روند رو به رشدی دارد اما این موضوع به معنی افزایش نرخ مالیات نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بخشی از افزایش درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده، مربوط به مهار فرارهای مالیاتی است تا با انجام این مهم، درآمد حاصل شود. 

وصول 5هزار میلیارد تومان مالیات از فرارکنندگان مالیاتی

 پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: سازمان مالیاتی در بررسی چند مورد پرونده مالیاتی در ماه های ابتدایی سال 96 و با بررسی تراکنش های بانکی،5هزار میلیارد تومان مالیات وصول کرده است که عملا این میزان مالیات مربوط به اشخاصی است تاکنون یک ریال مالیات پرداخت نکرده اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود:روند شناسایی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی بصورت جدی آغاز شده و دولت قصد دارد انجام این مهم را در سال آینده ادامه دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:پیش بینی می شود معادل 40 الی 50 درصد میزان مالیات قابل وصول مربوط به فرار مالیات در اقتصاد کشور بوده که این موضوع بیانگر این است افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه به معنی رشد نرخ مالیات کشور نیست و به مفهوم افزایش فشار مالیاتی واحدهای اقتصادی و کارمندان نیست بلکه تلاش می شود با سیستم های جامع اقتصادی از فرار مالیاتی جلوگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet