ایام محرم 1398
1388/05/10 16:39:58
سرویس سیاسی
سبحانی نیا تاکید کرد

تعامل دولت با مجلس برای انتخاب کابینه جدی نیست

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: تاکنون تعامل جدی میان دولت و مجلس برای معرفی وزرای کابینه دهم صورت نگرفته است.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: تعامل مثبت مجلس و دولت برای تشکیل یک کابینه موفق، کارآمد و متعهد به آرمان‌های امام(ره)، انقلاب و رهبری مهمترین موضوع پیش روی ما در شرایط فعلی است.

وی افزود: اگر چه انتخاب وزراء از جمله وظایف رییس جمهور است، اما اگر این انتخاب با همفکری و مشورت مجلس و کمیسیون‌های تخصصی صورت بگیرد، منجربه تشکیل کابینه‌ای قوی خواهد شد، ضمن این که وقتی وزیری از مجلس رای‌ اعتماد بالایی کسب می‌کند می‌تواند با پشتوانه بهتری به وظایف خود به پردازد.

نماینده نیشابور، تخصص، تجربه، پرکاری، مردمی بودن و پاسخگو بودن را از جمله ویژگی‌های یک وزیر کارآمد دانست و تاکید کرد: امروز ما با توجه به ضرورت‌های کشور و مطالبات عمومی نیازمند وزرایی متعهد و توانمند هستیم تا بتوانند کشور را در جهت تحقق اهداف سند چشم انداز به پیش ببرند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: احمدی‌نژاد به دلیل این که در چهار سال گذشته مسئولیت ریاست جمهوری را برعهده داشتند، با منابع نیروی انسانی آشنایی کامل دارد و شناخت خوبی نسبت به سرمایه‌های مدیریتی کشور پیدا کرده‌؛ بنابراین دستش برای انتخاب وزرای خبره و کارآمد باز است.

سبحانی‌نیا اظهار داشت: تعامل مجلس و دولت می‌تواند به تشکیل کابینه‌ای مقبول و کارآمد منجر شود.

وی با بیان این که مجلس نمی‌خواهد افراد خاصی را در مسندهای خاص قرار دهد، افزود: ما به دنبال آن هستیم که از ظرفیت‌های بالای مدیریتی در اداره امور کشور بهره‌ بگیریم .

نماینده نیشابور تصریح کرد: تا این مرحله برای معرفی وزرای کابینه دهم، تعامل جدی میان دولت و مجلس صورت نگرفته است و اگر مواردی پی‌گیری شده، از سوی نمایندگان و به صورت فردی بوده است نه به عنوان مجلس و کمیسیون‌های تخصصی.

سبحانی‌نیا در پایان اظهار داشت: امیدواریم در این فرصت باقی‌مانده شاهد تفاهم و نزدیکی بیشتر دیدگاه‌های مجلس و دولت باشیم. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet