شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/10 17:29:00
سرویس سیاسی
نماینده شازند:

تعامل دو قوه تا حدی که دخالت نباشد مطلوب است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تعامل میان دولت و مجلس تا جایی که دخالت در امور یکدیگر نباشد، امر پسندیده‌ای است.

"محمود احمدی بیغش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که تعامل دولت و مجلس تا حدی که دخالت در امور یکدیگر نباشد، امر پسندیده‌ای است، خاطر نشان کرد: انتخاب وزراء یکی از وظایف و اختیارات رییس جمهوری است که هیچ کس نمی‌تواند در آن دخل و تصرف کند.

وی افزود: نمایندگان مجلس تنها می‌توانند پیشنهادات خود را آن هم در شرایطی که رییس جمهور نیاز به آن پیشنهادات داشته باشد، مطرح کنند.

نماینده شازند اظهار داشت: متاسفانه بعضی از همکاران تصور می‌کنند می‌توانند با اصرار و اجبار افرادی را به دولت تحمیل کنند که این تصور اشتباهی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: همان طور که رییس جمهوری نمی‌تواند در انتخاب هیات رییسه مجلس دخالت کند و کسی برای این موضوع از رییس جمهوری پیشنهادی نمی‌خواهد، مجلس نیز نمی‌تواند به حوزه اختیارات رییس جمهور ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس می‌توانند نظراتشان را در دادن رای‌ اعتماد یا عدم اعتماد به وزرا اعمال کنند.

احمدی بیغش، سطح تعامل دولت فعلی با مجلس را بسیار بیشتر از ادوار گذشته دانست و گفت: هیچ رییس جمهوری تاکنون به این حد از طرف سلیقه‌های گوناگون برای انتخاب همکاران خود تحت فشار نبوده است.

نماینده شازند در پایان خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی باید یک تعامل منصفانه و منطقی با دولت را سرلوحه کار خود قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet