ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/09/20 19:03:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امیری‌خامکانی:

افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت و مجلس نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین نه در دستور کار دولت قرار دارد و نه در دستور کار مجلس؛ البته باید لایحه بودجه ۹۷ بررسی شود، اما با این حال طبق گزارش روز گذشته رئیس جمهور پیدا بود که چیزی به‌عنوان افزایش قیمت بنزین برای سال آینده نخواهیم داشت.
افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت و مجلس نیست عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین نه در دستور کار دولت قرار دارد و نه در دستور کار مجلس؛ البته باید لایحه بودجه ۹۷ بررسی شود، اما با این حال طبق گزارش روز گذشته رئیس جمهور پیدا بود که چیزی به‌عنوان افزایش قیمت بنزین برای سال آینده نخواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101207225770.jpg افزایش,قیمت,بنزین,در,دستور,کار,دولت,و,مجلس,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسین امیری‌خامکانی نماینده مردم زرند و کوهبنان با اشاره به قیمت بنزین در سال ۹۷ گفت: افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷ فعلاً قابل پیش‌ّبینی نیست.

وی تاکید کرد: افزایش قیمت بنزین نه در دستور کار دولت قرار دارد و نه در دستور کار مجلس؛ البته باید لایحه بودجه ۹۷ بررسی شود، اما با این حال طبق گزارش روز گذشته رئیس جمهور پیدا بود که چیزی به‌عنوان افزایش قیمت بنزین برای سال آینده نخواهیم داشت.

عضو «کمیسیون انرژی» مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در حال حاضر مشارکت اقتصادی عمده‌ای دارد تا بخواهد در این فضا به بازار شوک روانی بدهد بنابراین با وجود مشارکت اقتصادی مردم به نظر نمی‌رسد دولت این شوک را به قیت‌ها وارد کند چرا که افزایش قیمت بنزین می‌تواند روی کالا‌های اساسی مردم هم اثر بگذارد لذا بعید می‌دانیم دولت و مجلس چنین اراده‌ای داشته باشند.

کمیسیون انرژی به شدت مخالف افزایش قیمت بنزین در سال آینده است

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس پیش تر درباره افزایش قیمت بنزین گفت:  افزایش قیمت بنزین بر تمام موضوعات اعم از اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... تأثیرگذار خواهد بود و این کمیسیون به شدت مخالف افزایش قیمت بنزین در سال آینده است.

وی تاکید کرد: ما فکر می‌کنیم راه حل دیگری برای برخی از مشکلات کشور وجود دارد و تنها راه حل، افزایش قیمت بنزین نیست.

حسنوند تصریح کرد: معتقدم دولت می‌تواند از راه‌های دیگری اعم از صرفه جویی و تولید بنزین در داخل مشکل درآمدزایی خود را حل کند تا اینکه سرمایه بیشتری درا ین رابطه جذب شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برخی مسئولین تنها راه حل را افزایش قیمت بنزین می‌دانند، اظهار داشت: معتقدم این راه حل منطقی نیست لذا تا به امروز هم چندین بار ما شاهد افزایش قیمت بنزین بوده ایم که این امر مشکلات راحل نکرده و به خوبی نشان داده که این راهکارناکارآمد است.

به گزارش میزان؛ وی اضافه کرد: البته بنده این موضوع را پیشاپیش عنوان می‌کنم که معمولا دولتی‌ها و وزارت نفتی‌ها این موضوع را در پیشنهادات لایحه بودجه می‌گنجانند و پس از اینکه این موضوع در لایحه بودجه تصویب شد؛ می‌گویند که مجلس دست به این اقدام زده است تا بدین نحو هزینه‌های آن را متوجه مجلس کنند بنابر این بنده تأکید می‌کنم که کمیسیون انرژی به عنوان یک کمیسیون تخصصی به هیچ وجه نگاهی به افزایش قیمت در سال آینده نداشته و ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet