خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/05/11 07:27:00
سرویس فرهنگی
حدادعادل:

اساس رای اعتماد به وزیران، ولایت‌پذیری آنان است

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حکومت اسلامی با ولایت فقیه معنا می‌یابد و اساس مجلس در رای اعتماد به وزیران، میزان ولایت‌پذیری آنان است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، "غلامعلی حدادعادل" در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی و فرهنگی و هنری طلیعه ظهور که در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) برگزارشد، طی سخنانی گفت: ملاک ما برای آزمایش صداقت همه کسانی که خود را منتظر حضرت مهدی (عج) می‌دانند این است که چه رابطه‌ای با حکومت اسلامی دارند.

وی با بیان این‌که حکومت اسلامی با ولایت فقیه معنا می‌یابد، گفت: امروز اعتقاد به ولایت فقیه محک و میزان صداقت در اعتقاد به مهدویت و انتظار حضرت مهدی(عج) محسوب می‌شود و دولت، مجلس و همه قوای ما باید اطاعت از ولی فقیه را به منزله آزمونی برای اعتقاد به مهدویت و انتظار ظهور تلقی کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز خرسندی از توجه دولت نهم به بحث مهدویت خاطرنشان کرد: این توجه باید در عمل و در اطاعت از ولی فقیه بیشتر به اثبات برسد.

حدادعادل افزود: من به عنوان نماینده مجلس در این روزهای حساس که شاهدیم ابرهای فتنه در آسمان کشور ظاهرشده که با درایت و هوشیاری مردم نتوانسته است تاثیر مهمی برجامعه بگذارد می‌گویم که اساس ما در مجلس در رای اعتماد، نگاه وزرا و اعتقاد آنها به ولایت فقیه است و باید در عمل اثبات کنیم که قول ولی فقیه عادل فصل‌الخطاب است و نمی‌توانیم از دیگران چنین انتظاری داشته باشیم، اما از خودمان چنین انتظاری نداشته باشیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان عنوان کرد: روح و باطن انقلاب ما اتصال با مهدویت دارد و امروز مهدویت یک مکتب اخلاقی برای پالایش و پیرایش تک تک افراد است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: امروز ما راهی را که امام(ره) پیش روی ما گذاشته است را باید ادامه دهیم و امید و موتور حرکت ما برگرفته از مهدویت است.

نماینده تهران افزود: مرجعیت، پشتوانه‌ای به مثابه مهدویت دارد و روح و باطن انقلاب اسلامی ما از طریق مرجعیت با مهدویت اتصال دارد.

وی با بیان این‌که امروز میدان آزمایش ما، خدمت در حکومت و جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: در دنیایی که همه تلاش در جهت حذف دین از زندگی مردم دارند، وظیفه ما است که به دنیا و جهانیان بفهمانیم، هیچ عاملی مانند دین در متحد و به میدان آوردن مردم و بسیج کردن انان در برابر استبداد تاثیرگذار نیست.

رییس کمیسیون فرهنگی در مجلس گفت: ما به عنوان منتظران واقعی امروز بالاترین وظیفه خود را پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی می‌دانیم و ملاک ما برای آزمایش صداقت همه فعالان در این زمینه این است که چه رابطه‌ای با این باور دارند.

حدادعادل در ادامه ابراز داشت: این‌که هر شیعه‌ای معتقد باشد در این جهان امام معصوم حضور دارد که واسطه خیر میان خداوند و مخلوق است و این‌که ما باور کنیم که رابطه زمین و آسمان قطع نشده و درهای عالم غیب به روی عالم شهود بسته نشده، معنای مهم و ارزشمندی دارد.

وی افزود: در جهان‌بینی ما شیعیان اتصال عالم غیب به عالم ملکوت یک واقعه تاریخی مربوط به گذشته نیست بلکه یک واقعیت حاضر و مشهود است و وجود معصوم در جهان حضور مستمر دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که چنین عقایدی نگاه ما را به جهان عوض می‌کند، اظهار داشت: کسی که صاحب چنین اعتقادی است نگاهش نسبت به جهان عوض شده و نگاه مثبتی دارد و با امیدواری به جهان نگاه می‌کند و به زندگی خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان این که خداوند در آیات قرآن نوید تحقق حکومت صالحان در زمین را داده است، گفت: اعتقاد به ظهور منجی یک اعتقاد اسلامی است که اختصاصی به شیعه ندارد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: شیعه با اعتقاد به امام زمان هویت اعتقادی، سیاسی و اجتماعی خاصی پیدا کرده و در طول تاریخ روشنگر مسیر رشد شیعیان بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet