هدر موبایل
1396/09/22 18:11:11
سرویس اقتصادی
/واکاوی لایحه بودجه 97؛ هدفمندی یارانه‌ها/

گرمابی: دهک‌های بالای جامعه با حذف یارانه و صرف آن در تولید مخالفتی ندارند/افزایش قیمت سوخت قطعی نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: افزایش قیمت سوخت جدی و قطعی نیست اما ممکن است تورم موجود بر هر مسئله‌ای اثرگذار باشد.
گرمابی: دهک‌های بالای جامعه با حذف یارانه و صرف آن در تولید مخالفتی ندارند/افزایش قیمت سوخت قطعی نیست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: افزایش قیمت سوخت جدی و قطعی نیست اما ممکن است تورم موجود بر هر مسئله‌ای اثرگذار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106633275010.jpg گرمابی:,دهک‌های,بالای,جامعه,با,حذف,یارانه,و,صرف,آن,در,تولید,مخالفتی,ندارند/افزایش,قیمت,سوخت,قطعی,نیست Icana

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص حذف یارانه دهک‌های بالای جامعه، اظهار داشت: این اقدام یک کار مفید است و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دولت موافق اجرای این مسئله هستند، یارانه اندکی که به خانوارهای دهک‌های بالا جامعه پرداخت می‌شود در هزینه‌ها و درآمد آنها محسوب نمی‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطع کردن یارانه دهک‌های بالای جامعه برای آنها ایجاد مشکل نمی‌کند، گفت: با جمع شدن یارانه دهک‌های بالای جامعه و ورود آن به‌عنوان سرمایه در بخش تولید می‌تواند اثرات بسیار خوبی داشته باشد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: افراد با درآمد بالای جامعه نیز با حذف یارانه و صرف آن در مسیر تولید و اشتغال مخالفتی ندارند.

وی در خصوص اینکه تغییر نام سازمان هدفمندی یارانه‌ها ممکن است برای دهک‌های پایین جامعه ایجاد نگرانی کند، اظهار داشت: نگرانی‌های اقشار متوسط و پایین جامعه موردی ندارد و قطعا دولت مراقب شرایط آنها است و مشکلی برای این افراد به‌وجود نمی‌آید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جدا کردن دهک‌های موجود در جامعه با وجود امکانات و اطلاعاتی فعلی مشکل نیست و موردی برای نگرانی دهک‌های میانی و پایینی جامعه وجود ندارد.

وی همچنین در پایان در خصوص احتمال افزایش قیمت سوخت، اظهار داشت: این مسئله جدی و قطعی نیست اما ممکن است تورم موجود بر هر مسئله‌ای اثرگذار باشد، دولت تلاش می‌کند افزایش قیمت‌ها را در ابتدای سال نداشته باشد زیرا بار نورمی بیشتری دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet