خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/21 17:30:40
سرویس اجتماعی
سلحشوری تشریح کرد:

بررسی ابعاد سلامتی و روانی پدیده کودک همسری در فراکسیون زنان مجلس/ تلاش برای افزایش سن ازدواج به 15 سال

رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: در تلاش برای افزایش سن ازدواج به ۱۵ سال هستیم و امیدواریم این موضوع هر چه سریع تر تحقق یابد.
بررسی ابعاد سلامتی و روانی پدیده کودک همسری در فراکسیون زنان مجلس/ تلاش برای افزایش سن ازدواج به 15 سال رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: در تلاش برای افزایش سن ازدواج به 15 سال هستیم و امیدواریم این موضوع هر چه سریع تر تحقق یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109280040200.jpg بررسی,ابعاد,سلامتی,و,روانی,پدیده,کودک,همسری,در,فراکسیون,زنان,مجلس/,تلاش,برای,افزایش,سن,ازدواج,به,15,سال Icana

پروانه سلحشوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 21 آذرماه ) فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در نشست امروز ابعاد پزشکی، سلامتی، روانی و روان شناختی پدیده کودک همسری با حضور برخی پزشکان متخصص این حوزه بررسی شد، گفت: نکات بسیار مهمی در این حوزه در رابطه با سلامت جسمی و روانی دختران مورد بحث قرار گرفت و پزشکان متخصص حاضر در این نشست آنچه که از طریق آمار و مشاهدات به دست آورده بودند را ارائه کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست مقرر شد به صورت مکتوب  از این نظرات کارشناسی ارائه شده در طرح افزایش ازدواج سن ازدواج بهره برد و همچنین با رایزنی با مراجع ذی ربط بتوان این طرح را سریع تر در مجلس مطرح کرد.

وی با تاکید بر اینکه در تلاش برای افزایش سن ازدواج دختران از 13 به 15 سال هستیم، گفت: فراکسیون زنان به صورت جدی پیگیر این موضوع است و جلسات متعددی را برگزار کرده و به دلیل آنکه پشتوانه لازم این طرح مانند مسائل فقهی و شرعی، علمی و بهداشتی تامین شود به مدت یک سال است بررسی این طرح را در دستور کار قرار داده ایم.

رییس فراکسیون زنان مجلس افزود: البته پیچیدگی و حساسیت‌های موجود روند رسیدن به نتیجه را کند و از سویی ما را ملزم به بررسی‌های دقیق‌تر کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet