ایام محرم 1398
1396/09/21 18:33:19
سرویس اجتماعی
همتی در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت مجلس:

ارائه گزارش عملکرد سازمان انتقال خون و بهزیستی در سال 96/ پیشنهاد هیات امنایی شدن سازمان انتقال خون

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیشنهاد هیات امنایی شدن سازمان انتقال خون از سوی رییس آن به منظور رفع مشکلات بودجه ای خبر داد.
ارائه گزارش عملکرد سازمان انتقال خون و بهزیستی در سال 96/ پیشنهاد هیات امنایی شدن سازمان انتقال خون سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیشنهاد هیات امنایی شدن سازمان انتقال خون از سوی رییس آن به منظور رفع مشکلات بودجه ای خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43232.jpg ارائه,گزارش,عملکرد,سازمان,انتقال,خون,و,بهزیستی,در,سال,96/,پیشنهاد,هیات,امنایی,شدن,سازمان,انتقال,خون Icana

احمد همتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز (سه شنبه، 21 آذرماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور رییس سازمان بهزیستی در نشست امروز خبر داد و گفت: گزارشی از عملکرد و برنامه های این سازمان به کمیسیون ارائه و مشکلات بودجه ای نیز مطرح شد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به منظور کاهش مشکلات این سازمان مقرر شد مجلس مشکلات بودجه ای این سازمان را در لایحه بودجه 97 لحاظ کند.

وی با بیان اینکه موضوع بی توجهی نسبت به جذب سه درصدی معلولان در دستگاه ها در نشست امروز مطرح شد، تصریح کرد: سازمان بهزیستی و نمایندگان مجلس به دنبال تصویب مصوبه ای برای برخورد جدی با دستگاه های متخلف هستند و همچنین پیگیر راهکارهای اجرایی شدن این قانون در آینده خواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوی حضور رییس سازمان انتقال خون در نشست امروز کمیسیون، گفت: رییس این دستگاه نیز در قالب گزارشی عملکرد و برنامه های سازمان را به کمیسیون ارائه کرد.

همتی افزود: رییس سازمان انتقال خون بر لزوم توجه به احداث پالایشگاه مربوط به پلاسما در کشور که بسیار لازم و ضروری است تاکید کرد تا بتوان از هدررفت پلاسماها پیشگیری و از آنها در فرآورده های مختلف خونی استفاده کرد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از نکات مهم مورد اشاره ایشان سلامت خون در کشور بود که نسبت به سلامت خون های موجود در دنیا از استاندارد بالایی برخوردار و این جای بسی خوشحالی است.

وی با بیان اینکه مشکلات بودجه ای سازمان انتقال خون در نشست امروز بررسی شد، تصریح کرد: پیشنهاد هیات امنایی شدن این سازمان از سوی رییس آن به منظور کاهش مشکلات بودجه ای و تخصیص درآمدها به صورت اختصاصی مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری بررسی مشکلات سامانه آیداتیس ( سامانه اطلاعات درمان سوءمصرف مواد در ایران ) در نشست امروز این کمیسیون، تصریح کرد: بحث هک شدن و سوء استفاده از این سیستم با حضور برخی مسئولان وزارت بهداشت مطرح شد البته با بحث و گفت و گوهای صورت گرفته میان نمایندگان و مسئولان حاضر در این نشست ایراداتی به این سیستم گرفته شد که با توجه به نیاز این سیستم و سامانه برای کشور مقرر شد مسئولان وزارت بهداشت مشکلات موجود را رفع کنند تا بتوان کنترل و نظارت مناسبی را در رابطه با سوء مصرف مواد مخدر داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet