هدر موبایل
1396/09/21 20:39:45
سرویس استان ها
ظاهری:

نرخ بالای بیکاری در خوزستان مخاطره آفرین است

نماینده مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود پروژه های زیربنایی و صنعتی هنوز بیکاری مهمترین دغدغه نمایندگان استان خوزستان در مجلس است.
نرخ بالای بیکاری در خوزستان مخاطره آفرین است نماینده مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود پروژه های زیربنایی و صنعتی هنوز بیکاری مهمترین دغدغه نمایندگان استان خوزستان در مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108968250362.jpg نرخ,بالای,بیکاری,در,خوزستان,مخاطره,آفرین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی عسگر ظاهری در آئین شروع عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی در مسجدسلیمان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در این شهرستان برگزار شد با اشاره به محرومیت های زیادی که در استان بخصوص مناطق شمال شرق خوزستان وجود دارد افزود: با وجود منابع عظیم نفت و گاز در این منطقه، بیکاری جوانان مهمترین نگرانی خانواده ها است.

 نماینده مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم مسجدسلیمان در انتخابات 29خرداد امسال با 74درصد، بیشترین رای را به روحانی دادند افزود: مردم انتظار دارند دولت دوازدهم گام های بلندی برای آبادانی و رونق اقتصادی این منطقه محروم و کمتر توسعه یافته بردارد.

عسگری ظاهری با ابراز خرسندی از شروع عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی در مسجدسلیمان و بهره برداری از مجتمع آلومینیوم سازی این شهرستان گفت: با وجود تلاش های زیادی که برای رونق اقتصادی و اشتغال در این منطقه برداشته شده ولی هنوز از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه به نحو مطلوب استفاده نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با استقبال از رغبت سرمایه گذاران بخش خصوصی و غیردولتی برای سرمایه گذاری در منطقه شمال شرق خوزستان افزود: نمایندگان مجلس با کمک دولت و مسئولان استانی تلاش می کنند همه موانع پیش روی سرمایه گذاران بخش خصوصی و خارجی را بردارد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان مسجدسلیمان به عنوان نخستین شهر نفتی ایران نقش مهمی در توسعه و عمران کشور داشته است افزود: مردم انقلابی این منطقه توقع دارند مشکلات اقتصادی و معیشتی آنان با راه اندازی طرح های تولیدی که منطبق با ظرفیت های عظیم این منطقه باشد مرتفع شود.

عسگری ظاهری با تقدیر از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری که به مشکلات استان خوزستان توجه خاصی دارد افزود:بخش مهمی از مشکلات اقتصادی و معیشتی استان خوزستان باید به صورت زیربنایی حل و فصل شود که این مستلزم تخصیص اعتبارات ویژه در بودجه سال 1397است.

به گزارش ایرنا، مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان با سرمایه گذاری 3.6میلیارد دلاری قرار است طبق برنامه پنج سال آینده به بهره برداری برسد و 2 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در سفر 2 روزه به خوزستان دو مجتمع فولاد اروند خرمشهر و شادگان را افتتاح کرد و مجتمع آلومینیوم سازی شهرستان مسجدسلیمان را با سرمایه گذاری 3هزار و 300میلیارد ریال به بهره برداری رساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet