هدر موبایل
1396/09/24 10:33:46
سرویس سیاسی
/احزاب در لایحه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷/

ابوترابی:شائبه کمک به نورچشمی‌ها یا پارتی بازی با پیش بینی اعتبار برای احزاب در بودجه سال آینده

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد پیش بینی اعتبار برای احزاب بدون شفافیت شیوه هزینه آن ، شائبه کمک به نورچشمی‌ها و پارتی بازی را قوت می بخشد.
ابوترابی:شائبه کمک به نورچشمی‌ها یا پارتی بازی با پیش بینی اعتبار برای احزاب در بودجه سال آینده عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد پیش بینی اعتبار برای احزاب بدون شفافیت شیوه هزینه آن ، شائبه کمک به نورچشمی‌ها و پارتی بازی را قوت می بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg ابوترابی:شائبه,کمک,به,نورچشمی‌ها,یا,پارتی,بازی,با,پیش,بینی,اعتبار,برای,احزاب,در,بودجه,سال,آینده Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص درنظر گرفتن ردیفی با عنوان "راهبری و توانمند سازی احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و تشکل‌های صنفی" در ذیل لایحه بودجه سال 97 وزارت کشور، گفت: به نظر می رسد چنین اعتباری محقق نمی شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بجای درنظر گرفتن اعتبار در بودجه کشور برای احزاب باید برای آنها جایگاه قانونی تعریف شود، اظهار کرد: به عبارتی می توان باید شرایط را طوری رقم بزنیم تا احزاب بتوانند به انتخابات وارد شوند و افراد مستقل این امکان را نداشته باشند؛ چنین موضوعی در کشورهای دنیا وجود دارد و افراد از طریق احزاب وارد عرصه انتخابات می شوند.

وی با اشاره به اینکه درنظر گرفتن اعتبار برای اولین بار در بودجه را مناسب ندانست و تصریح کرد: باید اذعان کرد که وقتی اعتباری در بودجه پیش بینی می شود اما بعدا مشخص نباشد چطور هزینه شده یا پارتی بازی صورت بگیرد و احزاب نورچشمی دریافتی داشته اند، رخداد خوبی تلقی نمی شود؛ از این رو باید بجای ارائه پول و اعتبارات مالی برای احزاب جایگاه درست و مناسب تبیین شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه نویسی به شکل کنونی یکی از آسیب های کشورمان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: بنابراین چنین بودجه ای هیچگاه به درستی محقق نمی شود و بیش از 90 درصد اعتبار محقق شده هم صرف امور جاری مانند پرداخت حقوق و غیره می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet