ایام محرم 1398
1388/05/11 11:33:00
سرویس سیاسی

علیخانی: باید از مسائلی که به آرامش جامعه لطمه می‌زند، دوری کرد

**‌"قدرت‌الله علیخانی" تصریح کرد:‌ باید از تمامی مسائلی که به آرامش در جامعه و اعتماد بخش وسیعی از مردم لطمه می‌زند، دوری شود.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز  در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبر نگاران شرایط کنونی کشور  را شرایط ویژه‌ای دانست که همه در آن نیازمند همدلی، وحدت و برادری هستند و باید از هرچیزی که به این وحدت آسیب بزند پرهیز شود.

وی اظهار داشت:‌ باید از تمامی مسائلی که به آرامش در جامعه و اعتماد بخش وسیعی از مردم لطمه می‌زند، دوری شود تا تنشی در فضای عمومی جامعه ایجاد نشود.

علیخانی با اشاره به جلسات محاکمه عوامل اغتشاشات اخیر گفت: با توجه به تجارب اینجانب در دو دوره عضویت در کمیسیون امنیت ملی و یک دوره عضویت در کمیسیون حقوقی و قضایی فکر نمی‌کنم اینگونه جلسات به نفع نظام باشد بلکه به اعتماد عمومی جامعه لطمه می‌زند.

نماینده قزوین با بیان اینکه تاکنون جلسات محاکمه‌ای به این گستردگی برای فعالان سیاسی وجود نداشته است، اظهار داشت:  در گذشته نیز افرادی که اینگونه محاکمه شدند، تبرئه می‌شدند؛ بنابراین پیش‌بینی می‌کنم همه کسانی که روز گذشته محاکمه شدند، تبرئه شوند چون پس از چنین محاکماتی هنوز امکان حضور در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه افزود:‌ باید در شرایط کنونی به ایجاد اعتماد عمومی و پایبندی به قانون اصرار کنند و به باورهای مردم آسیب نزنند.

علیخانی اظهار داشت: در خواست می‌کنم تا  در مورد افرادی که تاکنون جرمی مرتکب نشده‌اند و این اولین‌بارشان است که محاکمه می‌شوند نهایت رافت اسلامی و گذشت شامل حالشان شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet