هدر موبایل
1396/09/23 15:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

دعوت از ناطق‎نوری ایده باهنر بود که واکنشی در پی نداشت|جمنا دیگر محور اصولگرایان نخواهد بود

سبحانی‌نیا گفت: گرچه جمنا قصد دارد حرکت خود را دنبال کند ولی از این حرکت محوریت یافتن در میان اصولگرایان حاصل نخواهد شد.
دعوت از ناطق‎نوری ایده باهنر بود که واکنشی در پی نداشت|جمنا دیگر محور اصولگرایان نخواهد بود سبحانی‌نیا گفت: گرچه جمنا قصد دارد حرکت خود را دنبال کند ولی از این حرکت محوریت یافتن در میان اصولگرایان حاصل نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105481039421.jpg دعوت,از,ناطق‎نوری,ایده,باهنر,بود,که,واکنشی,در,پی,نداشت|جمنا,دیگر,محور,اصولگرایان,نخواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا درباره آینده جمنا گفت: عزم جمنا بر استمرار فعالیت و کار است اما این اراده و عزم با واقعیت موجود انطباقی ندارد. چون خواسته جمنا محور بودن برای گردهمایی اصولگرایان است که با آنچه در صحنه عمل شاهدش هستیم فاصله زیادی دارد.

وی افزود: محور قرار گرفتن جمنا برای کار تشکیلاتی اصولگرایان کاری ساده ای نیست. البته در یک برهه بنا به ضرورتی قدمی برداشته شد اما فقط تا حدی توانست هماهنگی بین نیروهای این اردوگاه سیاسی ایجاد کنند که زیاد نبود. علت توفیق نسبی‌اش نیز این بود که شرایط جامعه ایجاب می کرد گروه های اصولگرا تا حدی از این حرکت حمایت کنند. اما همان گروه ها امروز همراه نیستند که جمنا محور قرار بگیرد.

این فعال سیاسی یادآور شد: گرچه جمنا قصد دارد حرکت خود را دنبال کند ولی از این حرکت محوریت یافتن در میان اصولگرایان حاصل نخواهد شد چون نه در اعضای شورای مرکزی مجموعه جمنا چنین پتانسیل و توانمندی است و نه در مجموع عملکرد کلی جمنا این را نشان می دهد.

وی درباره مکانیزم همگرایی جریان اصولگرا در آینده توضیح داد: باید ببینیم چه اتفاقی می افتد، آیا تشکیلاتی تحت عنوان شورای هماهنگی یا شورای سیاستگذاری در جریان اصولگرایی تشکیل می شود که سهم همه مجموعه ها با توجه به توان‌شان لحاظ شده باشد یا اصولگرایان شیوه دیگری را اتخاذ می کنند. به شخصه در این حوزه به جمع بندی نرسیدم چون شاید در ذهن برخی آقایان روش هایی طراحی شده باشد اما در عمل پیاده نشده است.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: جبهه پیروان و حزب موتلفه نه خیلی با جمنا همراه هستند و نه در این خصوص موضوع و ایده ای را مطرح کردند تا نشانه ای از عزمی بر تغییرات و حرکتی برای سروسامان جدید در کار تشکیلاتی جریان اصولگرا باشد.

سبحانی نیا اظهار کرد: حالا آقای باهنر و دوستان ایده ای را مطرح کردند که بتوان با آقای ناطق در مجموعه اصولگرایان محوریتی ایجاد کرد که این محوریت جاذبه برای حرکت ایجاد کند اما واکنشی در پی نداشت، نه ناطق نوری اعلام آمادگی کرد و نه گروه های دیگر اظهار نظر کردند.

به گزارش خبرآنلاین ،این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: باید جاذبه در مجموعه اصولگرایی را بیشتر و حلقه فشرده کنونی را باز کرد تا نیروها، شخصیت ها و مجموعه های اصولگرا را به علل نادرست و غیرمنطقی فراری ندهند و از دایره خارج نکنند. اما اینکه گروه ها چقدر بتوانند با این حرکت همراهی کنند، مبهم و غیر شفاف است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet