هدر موبایل
1396/09/23 17:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی :

دولت باید عزم خود را برای شناسایی دهک‌های بالای جامعه به کار گیرد

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یارانه نقدی در وضعیت معیشت حداقل ۵۰ درصد یارانه‌بگیران جامعه تاثیری ندارد.
دولت باید عزم خود را برای شناسایی دهک‌های بالای جامعه به کار گیرد عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یارانه نقدی در وضعیت معیشت حداقل ۵۰ درصد یارانه‌بگیران جامعه تاثیری ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg دولت,باید,عزم,خود,را,برای,شناسایی,دهک‌های,بالای,جامعه,به,کار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس، با اشاره به حذف ۳۰ میلیون یارانه‌بگیر در بودجه ۹۷ گفت: در حال حاضر حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان پول نقد در قالب یارانه میان مردم توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه یارانه نقدی در وضعیت معیشت حداقل ۵۰ درصد یارانه‌بگیران جامعه تاثیری ندارد، ادامه داد: یارانه در زندگی کسانی که حقوق بالا می‌گیرند و چند تا ماشین و خانه دارند،  تاثیر چندانی ندارد و اگر یارانه این افراد جامعه که بالغ بر ۳۰ میلیون نفر هستند قطع شود، می‌توانیم آن مبالغ را به یارانه ۴۰ میلیون نفر دیگر جامعه که در دهک‌های پایین هستند اضافه و یا اینکه در حوزه‌های زیرساختی کشور هزینه کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه منابع نقدی تنها منابعی هستند که می‌توانیم در حوزه‌های زیرساختی استفاده کنیم، تصریح کرد: معمولا به زیرساخت‌های کشور با سررسید 2 تا 3 سال اسناد خزانه داده می‌شود، این در حالی است که برای حل مشکلات زیرساختی، نمی‌توانیم با وعده وعید و اوراق اسناد خزانه کاری را پیش ببریم.

حسینی با بیان اینکه حذف 30 میلیون یارانه‌بگیر مستلزم همکاری دولت و مجلس است، اظهار کرد: دولت باید عزمش را برای شناسایی دهک‌های بالای جامعه بکار گیرد که با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی، این امر میسر و شدنی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،نماینده مردم تفرش،آشتیان، فراهان درمجلس خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مجلس هم باید قوانین و احکامی را صادر کند و به صورت مشخص مردم را در جریان قرار دهد که با حذف 30 میلیون یارانه‌بگیر، قرار است چه اقداماتی انجام شود.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet