هدر موبایل
1396/09/23 16:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مازنی:

امام روی اصالت قلم تأکید داشتند/ تحقق آزادی بیان توصیه امام به مسئولین بود

امام خمینی (س) همیشه حامی اهل قلم و رسانه ها بودند و همواره به مسئولین توصیه می کردند مراقب باشند که در حوزه رسانه، که در آن زمان مثل الآن گستردگی نداشت، هم آزادی بیان محقق شود و هم از آن طرف مراقب نفوذ بیگانگان باشند که سوء استفاده شرق و غرب از رسانه ها صورت نگیرد.
امام روی اصالت قلم تأکید داشتند/ تحقق آزادی بیان توصیه امام به مسئولین بود امام خمینی (س) همیشه حامی اهل قلم و رسانه ها بودند و همواره به مسئولین توصیه می کردند مراقب باشند که در حوزه رسانه، که در آن زمان مثل الآن گستردگی نداشت، هم آزادی بیان محقق شود و هم از آن طرف مراقب نفوذ بیگانگان باشند که سوء استفاده شرق و غرب از رسانه ها صورت نگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg امام,روی,اصالت,قلم,تأکید,داشتند/,تحقق,آزادی,بیان,توصیه,امام,به,مسئولین,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جماران؛ احمد مازنی در مورد نگاه امام به رسانه ها و برخورد امام با رسانه ها، اظهار کرد: اگر ما در مورد امام و نگاه امام به موضوعات مختلف بخواهیم قضاوت کنیم حتما باید آثار امام را مطالعه کنیم و کاملا به اندیشه امام اشراف پیدا کنیم تا بتوانیم قضاوت  کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: اندازه ای که من از نوجوانی امام را شناخته ام و دوره ای از حیات امام و ده سال رهبری ایشان با افکارشان آشنا بودم، امام اولا روی اصالت قلم تأکید داشتند و همواره به نویسندگان توصیه می کردند که حرمت قلم را حفظ کنند و نگاه شرقی و غربی در آثارشان نباشد و نگاه اسلامی و ملی باشد و همیشه حامی اهل قلم و رسانه ها بودند و همواره به مسئولین توصیه می کردند مراقب باشند که در حوزه رسانه، که در آن زمان مثل الآن گستردگی نداشت، هم آزادی بیان محقق شود و هم از آن طرف مراقب نفوذ بیگانگان باشند که سوء استفاده شرق و غرب از رسانه ها صورت نگیرد.

وی سهم ترویج اندیشه امام از فضای رسانه ای را بسیار ناچیز دانست و گفت: من گله مند هستم که ما امام را نشناختیم و ایشان را به محدوده زمانی گذشته محدود کردیم. امام ترجمان قرآن و ترجمان و تفسیر نگاه اهل بیت و اسلام بود و امروز باید ما به آثار، افکار و اندیشه امام برگردیم و آثار امام را به روز کنیم و رسانه ها همواره متناسب با اقتضائات روز، نه کلیشه ای و سفارشی، به آثار امام بپردازند. چون نسل امروز عین نسل جوانی و نوجوانی ما، همچنان به امام نیازمندند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet