خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/25 09:41:36
سرویس سیاسی
صباغیان:

توده مردم از فعالیت احزاب منتفع نمی‌شود/ضرورت اصلاح نظام انتخابات برای تقویت نقش احزاب

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون احزاب فعلی نسبت به قانون احزابی که اوایل انقلاب وضع شده بود، ضعیف تر است.
توده مردم از فعالیت احزاب منتفع نمی‌شود/ضرورت اصلاح نظام انتخابات برای تقویت نقش احزاب عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون احزاب فعلی نسبت به قانون احزابی که اوایل انقلاب وضع شده بود، ضعیف تر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100842583113.jpg توده,مردم,از,فعالیت,احزاب,منتفع,نمی‌شود/ضرورت,اصلاح,نظام,انتخابات,برای,تقویت,نقش,احزاب Icana

محمدرضا صباغیان بافقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قانون انتخابات، اظهار داشت: آنچه که مسلم است این قانون احزاب فعلی نسبت به قانون احزابی که اوایل انقلاب وضع شده بود، ضعیف تر است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید به سمت و سویی برویم که روز به روز احزاب جایگاه خود را پیدا کنند و بتوانند نقش اساسی را ایفا کنند ولی قانون احزاب فعلی چنین ظرفیتی را ندارد.


نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز، در مجلس ادامه داد: علاوه بر ایرادی که مطرح شد، قانون فعلی نسبت به انجمن های صنفی توجهی نداشته، در مجموع اگر می‌خواهیم بسیاری از مشکلات کشور حل شوند، باید احزاب قوی داشته باشیم که اکنون نداریم.

صباغیان بافقی با بیان اینکه فعلا احزاب در کشور. فصلی عمل می‌کنند و چند ماه پیش از هر انتخاباتی فعال می‌شوند و بعد از آن کنار می‌کشند، متذکر شد: با این وضعیت توده مردم منتفع نمی‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بهبود یافتن وضعیت احزاب، باید نظام انتخابات نیز اصلاح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet