شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1396/09/25 12:57:00
سرویس سیاسی
/احزاب در لایحه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷/

عثمانی:اعتبار احزاب در بودجه97بالقوه استعداد عدم تحقق دارد/تقویت احزاب به استقرار مردم سالاری کمک می‌کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه اعتبار احزاب در بودجه ۹۷ بالقوه استعداد عدم تحقق را دارد، گفت: باید دید احزاب حامیان دولت یا همه احزابی که دارای ریشه و پیشینه هستند از این بودجه بهره می برند.
عثمانی:اعتبار احزاب در بودجه97بالقوه استعداد عدم تحقق دارد/تقویت احزاب به استقرار مردم سالاری کمک می‌کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه اعتبار احزاب در بودجه 97 بالقوه استعداد عدم تحقق را دارد، گفت: باید دید احزاب حامیان دولت یا همه احزابی که دارای ریشه و پیشینه هستند از این بودجه بهره می برند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105338644353.jpg عثمانی:اعتبار,احزاب,در,بودجه97بالقوه,استعداد,عدم,تحقق,دارد/تقویت,احزاب,به,استقرار,مردم,سالاری,کمک,می‌کند Icana

محمدقسیم عثمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص اختصاص ردیفی با عنوان "راهبری و توانمند سازی احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و تشکل‌های صنفی" در ذیل لایحه بودجه سال  97 وزارت کشور، گفت: به نظر می رسد حاکمیت باید برای تقویت احزاب کمک کند زیرا تشکل های حزبی می تواند به استقرار بیشتر مردم سالاری، اصلاح فرآیندهای انتخاباتی، اصلاح ساختار مجلس و دولت کمک کند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درنظر گرفتن ردیف اعتباری برای احزاب شروع خوبی است، اظهار کرد: اینکه اعتبار ذیل بودجه وزارت کشور پیش بینی شده اقدام خوبی است اما مکانیزم پرداخت باید مشخص شود.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود قراره است استفاده حزبی از این اعتبار شود یا برای تقویت همه احزاب است، تصریح کرد: به عبارتی دیگر باید دید احزاب حامیان دولت یا همه احزابی که دارای ریشه و پیشینه هستند از این بودجه بهره می برند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص ضمانت تحقق اعتبار ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی احزاب در سال آینده، تصریح کرد: هرچقدر بودجه غیرواقعی تر تدوین شود از چنین ردیف هایی کم می شود؛ بنابراین یعنی ردیف نوشته می شود اما بعدا گفته می شود پول نداریم لذا بالقوه استعداد عدم تحقق را دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت کشور باید نحوه تخصیص، مکانزیم پرداخت و غیره اعتبار پیش بینی شده را مشخص کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet