ایام محرم 1398
1388/05/11 12:50:00
سرویس فرهنگی
دستغیب خبر داد:

تهیه طرح یک فوریتی ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی

**"سیداحمد رضا دستغیب" از تهیه طرح یک فوریتی ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی و تشکیل سازمان ورزش و جوانان در مجلس خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده شیراز در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این طرح تاکنون به امضای تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است و به زودی طرح مذکور برای مطرح شدن در صحن علنی مجلس تقدیم هیات رئیسه خواهد شد.

دستغیب با اشاره به تصویب طرح یک فوریتی طرح تبدیل سازمان تربیت بدنی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و بنیاد شهید و امور ایثارگران به وزارتخانه‌ها و الحاق سازمان ملی جوانان به وزارت امور ورزش گفت: این طرح برای سازماندهی حوزه جوانان و حوزه فرهنگی است و طرح تشکیل سازمان ورزش و جوانان نیز در موازات همین طرح می‌باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: مجموعه طرح‌هایی که در ارتباط با سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی مطرح شده بیانگر اجماع خاصی برای تشکیل سازمانی به نام ورزش و جوانان است که به نظر می‌رسد با توجه به شروع بکار دولت دهم این ادغام می‌تواند به جهت مدیریت واحد فعالیت‌های حوزه جوانان موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه بودجه ادغام طرح مذکور از محل صرفه جویی هزینه‌های جاری سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی تامین خواهد شد تصریح کرد: مدیریت واحد حوزه جوانان و افزایش بهره‌وری و صرفه جویی ناشی از ادغام این 2 سازمان از اهداف این طرح می‌باشد.

نماینده شیراز افزود: همچنین سازمان ملی جوانان تاکنون نتوانسته کارکرد ستادی در امور جوانان ایفا نماید اما با ادغام آن پیگیری مطالبات جوانان در 2 بخش مسکن و اشتغال و مسایل مربوط به روح و جسم جوانان بهتر انجام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet