شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/11 13:37:00
سرویس سیاسی

نادران: حلقه‌های مفقوده آشوب‌های اخیر باید مشخص شود

**الیاس نادران گفت:‌ حلقه‌های مفقوده آشوب‌های اخیر باید در دادگاه مشخص شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "الیاس نادران" نماینده تهران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حلقه‌‌های اول مدیریت آشوب در مدیرت رسانه‌ها، افکار عمومی و نیز سازماندهی آشوب‌ها نقش اساسی داشته‌اند، گفت : قطعا آشوب‌های اخیر بدون پشتوانه مدیریت واحد صورت نمی‌گرفت از اینرو باید حلقه‌های مفقوده این آشوب‌ها در دادگاه مشخص شود.

وی گفت: معتقدم آنهایی که در حلقه مدیریت آشوب و اغتشاشات اخیر نقش داشته‌اند، هر چه نقش آنان در این مسائل جدی‌تر بوده است باید نظام در برخورد با آنان جدی‌تر عمل کند.

نادران ادامه داد: این بدان معناست که نباید به دنبال افراد ضعیف و دسته دوم که تاثیرشان در این اغتشاشات کمتر بوده است، برویم بلکه باید با آنانی برخورد جدی صورت گیرد که تاثیر جدی در هسته مرکزی اغتشاشات اخیر داشته‌اند و باید با حضور در دادگاه نسبت به اعمال خود پاسخگو باشند.

الیاس نادران  آینده سیاسی و سرنوشت سازمان مجاهدین و مشارکت را با توجه به اعترافات  ابطحی و عطریانفر چنین ارزیابی کرد:‌رسیدگی به این تشکل‌ها در قانون پیش‌بینی شده و فرایند آن در کمیسیون ماده 10 بررسی می‌شود اما اینکه افراد موثر این دو حزب در مدیریت و تصمیم‌گیری آشوب‌های اخیر نقش داشته‌اند، حتما باید پاسخگو باشند.

نادران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در سال‌های اخیر برخی از چهره‌های سیاسی پس از محکومیت، تبرئه شده‌اند، آیا سرنوشت اعتراف کنندگان اخیر همین‌گونه خواهد شد، گفت : آنچه من به عنوان یک نماینده انتظار دارم این است که نقش افراد اخیر در اغتشاشات اخیر به درستی برای مردم روشن شود چرا که مردم حق دارند بدانند قبل و پس از انتخابات موثران سیاسی چه موانع و مناسباتی در داخل و خارج کشور داشته‌اند از این رو اگر این مسائل روشن شود حتما حکم آنان نیز عادلانه است.

وی در خصوص پخش زنده اعترافات سران آشوب‌های اخیر از رسانه ملی نیز گفت: اساسا من مدافع برگزاری دادگاه‌هایی بصورت علنی هستم که پای مسئولان و افراد برجسته و مفاسد اقتصادی مطرح است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet