هدر موبایل
1388/05/11 13:39:00
سرویس صحن

انتقاد عباسی به نحوه مدیریت جلسه علنی

**اسدالله عباسی در تذکری به نحوه مدیریت جلسه علنی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اسدالله عباسی" نماینده رودسر در تذکر آیین نامه ای گفت: مدتی است شاهد هستم بعد از اتمام جلسه علنی به برخی همکاران وقت داده می‌شود که تذکر ‌دهند، اما برای این که از شان مجلس و نمایندگان و حقوق آن‌ها دفاع کنیم خواهش می‌کنم شما جلوی این را بگیرید چون درست نیست تمام مباحثی که در جامعه وجود دارد را در قالب تذکر اینجا اعلام کنیم.

وی افزود: هیات رییسه باید در یکی از جلسات این تذکرات را بررسی کند آیا این تذکرات وارد است یا نیست، اگر وارد نباشد درست نیست از تریبون مجلس به عنوان کار و ابزار سیاسی استفاده کنیم و بهتر است در نطق‌ها در این رابطه صحبت شود، اینجا دیگر دولت نیست که از خود دفاع کند نباید این هجمه سیاسی علیه دولت در این تذکرات شکل دیگری به خود یگرد.

ابوترابی‌فرد نیز تذکر وی را وارد دانست و گفت: براساس ماده 182 تذکر نمایندگان باید به اجرای‌ آیین‌نامه داخلی مجلس آن هم در مورد موضوعی که در همان جلسه مشاهده می‌کنند باشد، یا احیانا اگر چنانچه مربوط به جلسه نبود، روز بعد تذکر نسبت به جلسه قبل را ارائه کنند.

وی افزود: اما تذکرات دوستان فراتر از این مفاد آیین‌نامه انجام می‌شود و ما در هیات رییسه تا حدودی در این مورد با تساهل و تسامح عمل کردیم و جهتش هم این بوده که از وقت رسمی مجلس به خوبی استفاده شود .

ابوترابی گفت: خودم به این اعتقاد دارم که حتی‌الامکان آیین‌نامه را رعایت کنیم و بهتر است همکاران تذکرات خود را در سخنان پیش از دستور در مورد مسائل کشور با اختیاری که دارند مطرح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet