ایام محرم 1398
1388/05/11 11:52:00
سرویس صحن

قنبری: مجلس دلایل برکناری وزیر اطلاعات را بررسی کند

**داریوش قنبری طی یک تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: مجلس شورای اسلامی در یک نشست با دعوت از رییس جمهور و وزیر معزول اطلاعات علت برکناری محسنی ‌اژه‌ای را بررسی کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در جلسه‌علنی روز یکشنبه با استناد به اصل 80 قانون اساسی تصریح کرد: باتوجه به این که مجلس شورای اسلامی در جریان کمک 280 میلیارد تومانی ایران به کلمبیا قرار نگرفته است، از هیات رییسه می‌خواهیم که از حق و حقوق مجلس دفاع کند و ازمسئولان مربوطه، در این خصوص توضیح بخواهد.

وی در بخش دیگری از تذکر خود با استناد به بند 11 ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: چند روز پیش شاهد عزل وزیر اطلاعات بودیم که ظاهراً تنها دلیل آن دفاع از ارزش‌های نظام بوده و بحث کاری در میان نبوده است.

قنبری افزود: اگر این رویه تداوم داشته باشد و رییس جمهور هر طور که بخواهد با وزراء برخورد  کند، در آینده هیچ وزیری جرات ندارد از منافع ملی و نظام دفاع کند لذا مجلس نباید به سادگی از کنار این مسئله عبور کند.

نماینده ایلام از هیات رییسه درخواست کرد که با دعوت از رییس جمهور و وزیر معزول، علت این برکناری را در یک جلسه بررسی کند.

قنبری تاکید کرد: اگر این رویه ادامه پیدا کند وفاداری به ملت ایران و نظام، جایش را به وفاداری به شخص رییس جمهور خواهد داد که این خطری برای منافع ملی است.

محمد حسن ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر اول نماینده ایلام گفت: نظر دولت را در این خصوص جویا خواهیم شد اما احتمالاً این مسئله در قالب مصوبه دولت مطرح شده است و برای طی مراحل قانونی به مجلس ارجاع داده می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به تذکر دوم قنبری یادآور شد: نمایندگان محترم با تهیه بیانیه‌ای در تقدیر از زحمات وزیر اطلاعات به تبیین نظرات خود پرداخته‌اند. البته ضرورت دارد که در این گونه عزل و نصب‌ها همه جوانب مورد توجه قرار گرفته شود تا در شرایط حساس امروز کشور شاهد این عکس‌العمل‌ها نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet