خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1388/05/11 11:55:00
سرویس صحن

تذکر حیدری به نحوه عمل کردن دستگاه‌های الکترونیکی مجلس

**نورالله حیدری نسبت به نحوه عمل کردن دستگاه‌های الکترونیکی مجلس تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت نماینده اردل و فارسان در تذکر آیین نامه ای خود با استناد به ماده‌ 122 ضمن تشکر از عوامل کوشای دستگاه‌های الکترونیکی مجلس که هر موقع نیاز به کمک بوده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمک کرده‌اند، گفت: اما با وجود این سرعت عمل، مشکل عدم ثبت به موقع و به هنگام نام نمایندگان با کلیدهای موافق و مخالف در بعضی از این دستگاه‌ها همچنان استمرار دارد.

وی افزود: این مساله موجب شده فرصت‌ها بین نمایندگان عادلانه توزیع نشود، چرا که کلید تذکر به خوبی عمل می‌کند، اما دو کلید موافق و مخالف به کندی و با تاخیر همراه است که انتظار است مورد توجه جدی قرار گیرد.

حیدری در تذکر دیگری با استناد به ماده 63 آیین‌نامه داخلی در خصوص وظایف هیات رییسه‌ مجلس گفت: به نظر می‌رسد این ماده از جمله مواد برجسته‌ آیین‌نامه‌ داخلی مجلس است که در بازنگری آیین‌نامه اصلاح آن مورد توجه قرار گرفته است، اما عدم اجرای کامل آن موجب شده آثار خوب این ماده در ساحت عمل مشاهده نشود و کمک قابل توجهی در رفع یا کاهش مشکلات نمایندگان در حوزه‌ انتخابیه نداشته باشد.

حیدری با بیان اینکه هر روز مراجعات مکرری از سوی نهاد و موکلان خویش داریم که نیازمند دیدار چهره به چهره با مسوولان اجرایی است که در این ماده به آن تصریح شده است، تصریح کرد:اما متاسفانه این امر محقق نشده است.حتی پیگیری‌های گوناگون که برای حل مشکلات انجام شده، رضایت‌بخش نیست، اموری چون مشکل کمبود آب شرب و کشاورزی در استانی که آب آن دیگران را سیراب می‌کند قابل تحمل نیست و یا مشکلاتی که از ناحیه برخی دیگران دستگاه‌های کشوری و استانی موجب نارضایتی مردم می‌شود و موکلان انتظار دارند نمایندگان با تدبیر خود آن را حل و فصل کنند بدون شک در گرو عمل به این ماده بسیار برجسته آیین‌نامه است.

ابوترابی‌فرد درباره‌ تذکر اول وی گفت: چون همزمان تعداد قابل توجهی از همکاران کلید موافق یا مخالف را می‌زنند به طور طبیعی انعکاس اسامی در صفحه زمان می‌برد. در اندیشه‌ تغییر نحوه اعلام نظر هستیم که به صورت سیستم انگشتی عمل کند که می‌تواند تعدادی از مشکلات را کاهش دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet