هدر موبایل
1396/09/28 13:36:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران:

جلسات مربوط به کاهش آلودگی هوا خروجی مناسب ندارد/مردم باید در معاملات و دادوستدها دقت‌کنند

دادستان کل کشور با تأکید بر ضرورت عزم ملی برای خروج از آلودگی هوا در تهران و شهرهای دیگر گفت: به عنوان مدعی‌العموم به این موضوع ورود کرده‌ایم ولی جلسات آن خروجی نداشته است، زیرا دستگاه های مسئول اندک هستند.
جلسات مربوط به کاهش آلودگی هوا خروجی مناسب ندارد/مردم باید در معاملات و دادوستدها دقت‌کنند دادستان کل کشور با تأکید بر ضرورت عزم ملی برای خروج از آلودگی هوا در تهران و شهرهای دیگر گفت: به عنوان مدعی‌العموم به این موضوع ورود کرده‌ایم ولی جلسات آن خروجی نداشته است، زیرا دستگاه های مسئول اندک هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608109333620074.jpg جلسات,مربوط,به,کاهش,آلودگی,هوا,خروجی,مناسب,ندارد/مردم,باید,در,معاملات,و,دادوستدها,دقت‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور،حجت الاسلام والمسلمین منتظری صبح امروز درحاشیه بازدید سرزده خود از دادسرای ناحیه پنج تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد تا گزارشی از نتیجه این بازدید سرزده ارائه کند اما با سوال خبرنگاری درباره ورود دادستانی کل کشور به موضوع آلودگی هوا مواجه شد و در پاسخ گفت: دادستان به عنوان مدعی العموم ورود کرده، مکاتبات زیادی صورت گرفته و جلساتی هم برگزار شده ولی متاسفانه خروجی مناسبی نداشته است.

منتظری گفت:علت هم این است که دست اندرکاران امر مقابله با آلودگی هوا و بهبود آن، یک دستگاه و دو دستگاه نیستند،بلکه مجموعه‌ای هستند که باید به طور کلی با همدیگر تعامل و همکاری داشته باشند تا زندگی مردم از این معضل مهم و اثرگذار نجات پیدا کنند.

دادستان کل کشور در ادامه درباره بازدید سرزده خود از دادسرای ناحیه پنج تهران گفت: بازدیدهای سرزده این جانب از دادسراها طبق روال انجام می شود تا از نزدیک مشکلات و کمبودها را در هر دادسرا ببینیم و قدمی برای حل آنها برداریم.

وی افزود:عمده مشکلی که درحال حاضر در مجموعه دستگاه قضایی وجود دارد و در این بازرسی‌ها نیز مشهود است کثرت کار بر اثر کمبود نیروی انسانی است.

منتظری با اعلام اینکه" امیدواریم مسئولین امر و کسانی که می‌توانند به دستگاه قضایی کمک کنند بدانند که نفع و سود بحث اعتبارات قوه قضاییه و اجازه استخدام قاضی و کارمند متوجه مردم خواهد" تاکید کرد:کثرت پرونده ها و کمبود قاضی و کارمند در دستگاه قضایی موجب اطاله دادرسی است و تامین اعتبارات و نیروی انسانی قوه قضاییه موجب بالا رفتن کیفیت کار و کاهش فشار طاقت فرسا به قضات و کارمندان دستگاه قضایی می شود و در نهایت به کاهش اطاله دادرسی منجر و به نفع مردم خواهد بود.

دادستان کل کشور با اشاره به کثرت پرونده‌های کلاهبرداری در دادسرای ناحیه 5 تهران، گفت:متاسفانه مردم گاهی اوقات در داد و ستد‌ها و معاملات خود به نکات ایمنی و حقوقی توجه نمی‌کنند و گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار می شوند.

منتظری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه برخی شرکت‌های خودرویی،تعهداتی را روی کاغذ می‌آورند، ولی وقتی مردم از آن‌ها خرید کردند از تعهدات خود سرپیچی می‌کنند و آیا دادستان از منظر حقوق عامه به این مصادیق ورود می‌کند، تاکید کرد: آنچه که جنبه خصوصی دارد و حق خصوصی اشخاص باشد دادستان حق ورود ندارد، مگر اینکه نظامی که بر معاملات حاکم است دارای اشکالاتی باشد که باید اشکالات شناسایی شده و آیین نامه‌های اجرایی اصلاح شوند، ولی مردم باید در معاملات دقت‌های لازم را داشته باشند و اگر اطلاعات ندارند با افرادی که مطلع هستند مشورت کرده و پایه‌های معامله را در ابتدا محکم کنند تا دچار مشکلات نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet