پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/09/29 09:22:00
سرویس اقتصادی
حسینی مطرح کرد:

پیشنهاد افزایش یارانه نقدی دهک های پایین جامعه با حذف یارانه پردرآمدها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دولت با حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد می تواند یارانه نقدی دهک پایین جامعه را افزایش دهد.
پیشنهاد افزایش یارانه نقدی دهک های پایین جامعه با حذف یارانه پردرآمدها عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دولت با حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد می تواند یارانه نقدی دهک پایین جامعه را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg پیشنهاد,افزایش,یارانه,نقدی,دهک,های,پایین,جامعه,با,حذف,یارانه,پردرآمدها Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به مدت 7 سال اظهار داشت: متاسفانه دولت ها تا امروز نتوانسته اند احکام قانون هدفمندی یارانه ها را به طور کامل اجرایی کنند و شاهد بودیم که به صورت ناقص یا با اصلاحیه هایی در بودجه سالانه در زمینه اجرای این قانون گام هایی برداشته شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:طبق قانون هدفمندی یارانه های باید منابع حاصل از افزایش و اصلاح قیمت حامل های انرژی در دو بخش صنعت و خانوار هزینه شود، در این قانون ذکر شده است که افزایش قیمت حامل های انرژی با شیب تدریجی در طول 5 سال باشد.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در طول 7 سال گذشته، اولا افزایش قیمت حامل های انرژی تدریجی صورت نگرفت و تمام درآمد اجرای قانون برای پرداخت یارانه نقدی هزینه شد و گاهی از منابع بودجه عمومی رقم قابل توجهی استقراض شد تا یارانه نقدی به همه مردم پرداخت شود.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال 97 بیان داشت: در لایجه بودجه سال آینده دولت تلاش کرده تا مقداری از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را اصلاح کند، اما باید دید درعمل این اصلاح ها چه نتیجه ای در بر دارد، البته مواردی که در لایحه آمده در مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه است.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در این باره که قرار بود یارانه نقدی 18 هزار تومان باشد، توضیح داد: در بحث های اولیه تدوین قانون هدفمندی یارانه های قرار بود یارانه نقدی هر نفر بین 16 تا 18 هزار تومان باشد اما بعد از بررسی هایی این رقم 44 هزار و 500 تومان نهایی و به همه دهک ها این رقم پرداخت شد و در نهایت امکان اجرای همه قانون هدفمندی یارانه ها مهیا نشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اگر دهک های پر درآمد از دریافت یارانه حذف شوند، دولت می تواند یارانه نقدی به دهک پایین را از رقم 44 هزار 500 تومان افزایش دهد تا طبق قانون برنامه ششم توسعه فقر مطلق از  بین برود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet