شهادت امام حسن عسکری
1396/09/28 16:41:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی‌لاشکی:

توجه به تولید و رفاه اجتماعی ویژگی لایحه بودجه97 است

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ، توجه به تولید، اشتغال و افزایش رفاه اجتماعی قشرهای آسیب پذیر را از ویژگی های لایحه بودجه سال ۹۷ اعلام کرد.
توجه به تولید و رفاه اجتماعی ویژگی لایحه بودجه97 است نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ، توجه به تولید، اشتغال و افزایش رفاه اجتماعی قشرهای آسیب پذیر را از ویژگی های لایحه بودجه سال 97 اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105145213967.jpg توجه,به,تولید,و,رفاه,اجتماعی,ویژگی,لایحه,بودجه97,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ قاسم احمدی‌لاشکی افزود:‌ فرآیند بررسی های این لایحه نشان می دهد که دولت اعتباری که در حوزه تولید ، رفاه اجتماعی قشرهای آسیب پذیر جامعه ، صندوق بازنشستگی و ایثارگران پیش بینی کرده حدود 87هزار میلیارد تومان و این رقم بسیار بالایی است.

وی اظهارداشت :‌ مساله دیگر آنکه آنچه در این لایحه دیده شده توجه به حوزه اشتغال است و دولت بیش از 50 هزار میلیارد تومان برای این بخش پیش بینی کرده و اگر این رقم به رویه ای کاملا هدفمند ، صحیح و نظارت درست در این قالب هزینه شود به نظرم می تواند گامی برای رفع معضل بیکاری و کاهش دردهای خانواده ها در کشور باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت :‌ رئیس جمهوری نیز در زمان تقدیم این لایحه به مجلس شورای اسلامی به نکات خوبی همچون حل معضل بیکاری و برقراری عدالت اشاره کرد و مبنای دستیابی به چنین تحولاتی را شفافیت براساس ارائه گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی دانست.

احمدی لاشکی افزود:‌ بنابراین به نتیجه می رسیم که دولت برای حل معضل بیکاری که امروز جامعه از آن رنج می برد یک تصمیم جدی گرفته است و در این حوزه همه مسئولان باید کمک کنند تا بیکاری در کشور رخت بربندد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت :‌ هرچند دولت امسال سعی کرده حدود 20 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی را در لایحه بودجه سال 97 افزایش دهد ولی موضوعی که مجلس شورای اسلامی روی آن بحث و نظر دارد افزایش سهم مالیات دراین لایحه نسبت به سال گذشته است.

احمدی افزود: کاهش 15 درصدی بودجه عمرانی و افزایش حدود 9 درصدی بودجه جاری از دیگر موضوعاتی است که باید در کمیسیون های مختلف مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه به تدوین بودجه هدفمندی یارانه ها در این لایحه اشاره کرد و گفت:‌ یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در این لایحه رخ داده این است که حدود 45 درصد از سهم اعتبارات یارانه ها کم شده است.

احمدی افزود: ‌دولت افزایش مالیات، عوارض خروج از کشور و حامل های انرژی را در این لایحه مطرح کرده که ممکن است در آینده باعث تورم شود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری نوزدهم آذر ماه لایحه بودجه کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری اعلام کرد که بودجه سال 97 برمبنای اشتغال فراگیر و رفع فقر و ایجاد عدالت پیشنهاد شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet