هدر موبایل
1396/09/28 17:50:54
سرویس دیگر رسانه‌ها
امین زاده در اجلاس ملی حقوق شهروندی:

فرایندهای خدمت‌رسانی مبتنی بر حقوق شهروندی تعریف و تعیین شود

دستیار پیشین رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: تاثیر مصوبات و قوانین، پیش از تصویب از منظر حقوق شهروندی بررسی شود تا تعهد اضافی برای شهروندان ایجاد نشود.
فرایندهای خدمت‌رسانی مبتنی بر حقوق شهروندی تعریف و تعیین شود دستیار پیشین رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: تاثیر مصوبات و قوانین، پیش از تصویب از منظر حقوق شهروندی بررسی شود تا تعهد اضافی برای شهروندان ایجاد نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/60614.jpg فرایندهای,خدمت‌رسانی,مبتنی,بر,حقوق,شهروندی,تعریف,و,تعیین,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ الهام امین زاده روز سه شنبه در حاشیه نخستین اجلاس ملی گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی افزود: دولت و مجلس شاید به راحتی مصوبه و قانون تصویب می کنند اما هیچگاه آثار و تبعات آنها از منظر رعایت حقوق شهروندان مورد بررسی قرار نمی گیرد.

وی به مهمترین چالش حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: دستگاه ها باید بدانند که صرفا انجام فعالیت ها و وظایف محول آنها به معنای تحقق حقوق شهروندی نیست بلکه باید رویه‌ها و فرایندهای خدمت‌رسانی مبتنی بر حقوق شهروندی تعریف و تعیین شود.

امین زاده خاطرنشان کرد: دستگاه ها در گزارش های خود برای موضوع حقوق شهروندی نباید به گزارش فعالیت های جاری بسنده کنند بلکه رعایت و احترام به حقوق شهروندان باید سرلوحه کار آنها قرار گیرد.

وی درباره نخستین اجلاس ملی گزارش تحقق حقوق شهروندی اظهار کرد: گزارش دهی و نظارت بر فعالیت دستگاه ها بعد از چهار سال و نیم ممارست و پیگیری از سوی دولت تدبیر و امید به نتیجه رسیده و مبنای فعالیت دستگاه های اجرایی، رعایت موازین حقوق شهروندی قرار گرفته است در حالی که پیش از آن اینگونه نبود.

این استاد حقوق دانشگاه تهران به مساله آموزش حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد در این موضوع نقش کلیدی دارند و باید بدانند که آموزش حقوق شهروندی برنامه ریزی بلندمدت نیاز دارد و حداقل 10سال زمان برای تحقق حقوق شهروندی لازم است.

نخستین اجلاس ملی گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی صبح امروز(سه شنبه)، همزمان با سالروز رونمایی منشور حقوق شهروندی با حضور رئیس جمهوری، در محل سالن اجلاس کشورهای اسلامی برگزار شد.

٢٩ آذرماه ١٣٩٥، منشور 120 ماده ای حقوق شهروندی در همایش «قانون اساسی و حقوق ملت» رونمایی شد.

منشور حقوق شهروندی سرلوحه سیاست داخلی دولت دوازدهم است و رییس‌جمهوری هم خود را مکلف کرده است که هر ساله گزارش پیشرفت‌ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی را به ملت ارائه دهد و در صورت نیاز، منشور را روزآمد کند.

نخستین اجلاس ملی گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی صبح امروز(سه شنبه)، همزمان با سالروز رونمایی منشور حقوق شهروندی با حضور رئیس جمهوری، در محل سالن اجلاس کشورهای اسلامی برگزار شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet