شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/09/28 19:44:29
سرویس استان ها
زرآبادی خبر داد:

رشد 11 درصدی اعتبارات قزوین در لایحه بودجه سال آینده

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال آینده، مجموع میزان اعتبارات استان نسبت به سال جاری ۱۱ درصد رشد یافته است.
رشد 11 درصدی اعتبارات قزوین در لایحه بودجه سال آینده نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال آینده، مجموع میزان اعتبارات استان نسبت به سال جاری 11 درصد رشد یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201609108957572991.jpg رشد,11,درصدی,اعتبارات,قزوین,در,لایحه,بودجه,سال,آینده Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیده حمیده زرابادی افزود: در لایحه بودجه سال 97 بالاترین رشد بودجه در کشور 13 درصد بوده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قزوین در لایحه بودجه سال 97 همچنین از حیث رشد اعتبارات ملی در جایگاه دوم کشور قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: در سال آینده قزوین جزو 10 استان کشور است که بالاترین رشد را در مجموع اعتبارات ملی و استانی داشته است.

زرابادی با بیان اینکه قزوین از ظرفیت ها و توانمندی های اقتصادی بالایی برخوردار است،افزود: بدون شک سعی و تلاش نمایندگان استان در مجلس افزایش بودجه قزوین متناسب با ظرفیت ها و استعدادهای اقتصادی آن است.

وی با اشاره به وجود طرح های مهم عمرانی و زیرساختی در قزوین مانند انتقال آب سد طالقان به 14 شهر و 200 روستای استان،گفت: در لایحه بودجه سال 97 نگاه ویژه ای به این طرح مهم شده و اعتبارات آن به 500 میلیارد ریال رسیده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت بیمارستان 700 تختخوابی قزوین نیز برای وارد شدن به فاز عملیاتی پس از اجرای مطالعات به تعریف کد در بودجه نیازمند بود که این اتفاق در لایحه بودجه سال 97 رقم خورده است.

زرآبادی با اشاره به نیاز کشور به تمرکز زدایی در حوزه بودجه، گفت: در همین ارتباط در لایحه بودجه سال 97 تعدادی از ردیف های اعتباری به استانها واگذار شده است به گونه ای که سهم اعتبارات هزینه ای (جاری) استان ها از 3.4 درصد در سال جاری به 3.24 درصد و سهم اعتبارات سرمایه ای (عمرانی) استان ها نیز به بیشتر از 30 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 6هزار طرح عمرانی نیمه تمام در استان های کشور وجود دارد که به دلیل کمبود منابع بودجه عمومی تکمیل آنها به تعویق افتاده است،اظهار کرد: دولت به منظور جلب نظر بخش خصوصی و تعاونی ها برای تکمیل این طرح ها در لایحه بودجه سال 97 از روش مشارکت عمومی-خصوصی بهره جسته تا با استفاده از تسهیلات بانکی، منابع صندوق توسعه و آورده اشخاص حقیقی و حقوقی در این خصوص اقدام شود.

زرآبادی ادامه داد: به منظور تکمیل طرح های نیمه تمام در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است که حدود 650 هزار میلیارد ریال از روش مشارکت عمومی- خصوصی در بخش های اولویت دار کشور در سطح ملی و استانی، منابع مالی تجهیز شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی کامل لایحه بودجه و رفع نواقص احتمالی به شکلی که مصالح عمومی کشور را تامین کند آنرا به تصویب می رسانند.

میزان اعتبارات پیشنهادی مربوط به استان قزوین در لایحه بودجه سال آینده، 10 هزار و 320 میلیارد ریال بوده که هشت هزار و 830 میلیارد ریال آن مربوط به اعتبار هزینه ای (جاری) و یک هزار و 490 میلیارد ریال آن مربوط به اعتبار سرمایه ای (عمرانی) است.

لایحه بودجه سال 97 که از سوی دولت تهیه شده است، 19 آذر ماه جاری از سوی رییس جمهوری تقدیم مجلس شد.

به گزارش ایرنا، دولت براساس ماده 186 آیین‌ نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را در آذر ماه هر سال به مجلس تقدیم کند و نمایندگان مجلس نیز پس از بررسی کلیات بودجه و اعمال پیشنهادهای خود آنرا به تصویب می رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet