هدر موبایل
1396/09/28 22:55:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
همایون هاشمی:

تداوم اجرای طرح تحول با بودجه کنونی امکانپذیر نیست/وزارت بهداشت با اصلاح ساختار به کاهش هزینه ها بپردازد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تردید تداوم اجرای طرح تحول سلامت با روش و منابع مالی کنونی امکانپذیر نیست و بخش عمده این کار به خود وزارت بهداشت برمی‌گردد.
تداوم اجرای طرح تحول با بودجه کنونی امکانپذیر نیست/وزارت بهداشت با اصلاح ساختار به کاهش هزینه ها بپردازد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تردید تداوم اجرای طرح تحول سلامت با روش و منابع مالی کنونی امکانپذیر نیست و بخش عمده این کار به خود وزارت بهداشت برمی‌گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg تداوم,اجرای,طرح,تحول,با,بودجه,کنونی,امکانپذیر,نیست/وزارت,بهداشت,با,اصلاح,ساختار,به,کاهش,هزینه,ها,بپردازد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، همایون هاشمی با بیان اینکه اقدامات هزینه‌بر و عدم شفافیت مالی، روند کنونی وزارت بهداشت را به سیکلی معیوب تبدیل کرده از مسئولان این وزراتخانه خواست تا در بیان مسائل با خود روراست باشند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، در مورد گلایه معاون وزیر بهداشت از کاهش چند درصدی بودجه حوزه سلامت نسبت به بودجه سال 96 گفت: متاسفانه وزارت بهداشت به جهت مشکلات عدیده‌ای که در مورد منابع مالی با آن مواجه شده، دارای سیکل معیوبی و غیر موثری شده است و در روند اقداماتش نوعی بداخلاقی شکل گرفته است، کمااینکه برای رفع مشکلاتشان به اطلاع‌رسانی غلط متوسل شده است.

وی ادامه داد: بی‌تردید تداوم اجرای طرح تحول سلامت با روش و منابع مالی کنونی امکانپذیر نیست و بخش عمده این کار به خود وزارت بهداشت برمی‌گردد که بعد از گذشت 5 سال از اجرای این طرح هنوز گایدلاین، نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده را اجرا نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: وزارت بهداشت در بخش مالی نیز شفافیت لازم را ایجاد نکرده است، کمااینکه اعتبارات به دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود، اما چون هیات امنایی اداره می‌شوند، فارغ از مبانی ذیحسابی و دیوان محاسبات هزینه می‌کنند که محل ایجاد آسیب‌های بسیاری در حوزه سلامت است، بنابراین طرح تحول سلامت خود نیاز به تحول و نوسازی دارد.

به گزارش شفا آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در ارائه پیشنهاد برای رفع مشکلات مالی موجود در حوزه سلامت، تاکید کرد: باید از مسئولان وزارت بهداشت خواست تا با خود کمی روراست باشند، چراکه چندین سال است که از طرح تحول سلامت حمایت می‌شود، اما هر بار یکی از مسئولان وزارت بهداشت در پاسخ به مشکلات موجود، به این موضوع اشاره می‌کند که، این طرح باید اصلاح شود، و این در حالی است که، رویه‌ای که این وزارتخانه در پیش گرفته، هزینه‌بر است، بنابراین باید با اصلاح ساختار به کاهش هزینه‌ها بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet