هدر موبایل
1396/09/29 00:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

برگزاری چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه در پاریس

چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه، به سرپرستی سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه و «موریس گوردو مونتاین» دبیرکل وزارت خارجه فرانسه در پاریس برگزار می‌شود.
برگزاری چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه در پاریس چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه، به سرپرستی سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه و «موریس گوردو مونتاین» دبیرکل وزارت خارجه فرانسه در پاریس برگزار می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/58773.jpg برگزاری,چهارمین,دور,گفت‌وگوهای,سیاسی,ایران,و,فرانسه,در,پاریس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، این گفت‌وگوها در چارچوب یادداشت‌تفاهم امضاء شده در سفر رئیس جمهور کشورمان به فرانسه و به طور منظم هر شش ماه یک‌بار به طور دوره‌ای در تهران و پاریس  برگزار می‌شود.

این گفت‌وگوها سازوکاری است که در چارچوب آن، دو کشور توسعه روابط دوجانبه در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

همچنین تبادل‌نظر و رایزنی پیرامون موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه تحولات خلیج فارس و خاورمیانه در دستور کار این دور از گفت‌وگوها قرار دارد.

به گزارش ایسنا، عراقچی در سفر دو روزه خود به پاریس همچنین دیدارهای دیگری با مقامات فرانسوی به عمل آورده، در انستیتوی فرانسوی روابط بین‌الملل سخنرانی خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet