خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/29 11:09:00
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره تخریب دولت به بهانه لایحه بودجه سال 97:

11 سال بودجه با تاخیر و با پیک به مجلس ارسال می شد/ بین نقد و تخریب باید تفاوت قائل شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نباید فراموش کرد که ۱۱ سال لایحه بودجه سنواتی با تاخیر ارسال می شد و اکنون بودجه ای شفاف ارائه شده است.
11 سال بودجه با تاخیر و با پیک به مجلس ارسال می شد/ بین نقد و تخریب باید تفاوت قائل شد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نباید فراموش کرد که 11 سال لایحه بودجه سنواتی با تاخیر ارسال می شد و اکنون بودجه ای شفاف ارائه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109160525815.jpg 11,سال,بودجه,با,تاخیر,و,با,پیک,به,مجلس,ارسال,می,شد/,بین,نقد,و,تخریب,باید,تفاوت,قائل,شد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تخریب دولت به بهانه ارائه لایحه بودجه سال 97 اظهار داشت: فراموش نکرده ایم که 11 سال لایحه بودجه سنواتی با تاخیر و حتی زمانی لایحه با پیک به مجلس ارسال می شد.

عضو کمیسیون برناه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه ارسال شده به مجلس به قدری غیرشفاف بود که نمایندگان تا سه هفته بعد از ارسال آن از اعداد و ارقام آن بی اطلاع بودند، اما به لطف خدا، همت مردم و حمایت رهبری این مراحل پشت سر گذاشته ایم و اکنون لایحه بودجه سنواتی در زمان قانونی به قوه مقننه تحویل داده می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون مردم از جزییات بودجه سنواتی مطلع هستند، بیان داشت: به برکت انقلاب، در حال حاضر مردم از کوچکترین مسائل بودجه سنواتی مطلع هستند که این نشان از شفاف بودن لایحه بودجه است اما از دروغ پراکنی ها، خلاف گفتن ها و سیاه نمایی ها نگرانی و خوف دارم.

باید واقعیت های بودجه باید اطلاع رسانی شود

وی گفت: این نگرانی وجود دارد که به واسطه بد اخلاقی ها، دولت ها از ارائه لایحه بودجه سنواتی شفاف پشیمان شوند و دیگر نسبت به ارائه چنین بودجه ای تمایل نداشته باشند. بودجه ارائه شده از سوی دولت روحانی نکات مثبت بسیاری دارد اما رفتار پوپولیستی بر برخی رسانه ها حاکم شده است و تخریب دولت را دنبال می کنند، این در حالی است که باید واقعیت های بودجه باید اطلاع رسانی شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید به مردم گفته شود که درآمد واقعی کشور چه عددی است و این رقم با توقعات موجود مقایسه شود، از چنین شفاف سازی همه استقبال می کنند. با این حال اعتقاد دارم که تخریب، بی تقوایی، بدخلاقی و سیاه نمایی ها خیلی طول نخواهد کشید.

جعفرزاده ایمن آبادی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نقد با تخریب تفاوت دارد، عنوان کرد: نقدهایی به لایحه بودجه دولت وجود دارد مانند موضوع عوارض خروج از کشور، در این زمینه بنده نیز نقد دلسوزانه داشتم چرا که 4درصد هزینه سفر و نیم درصد هزینه کشور ارزش شلوغ کاری ها را نداشت.

وی ادامه داد: بنابراین نقد دلسوزانه را باید از تخریب جدا کرد، تخریب عمری ندارد اما نقد در راستای تقویت صورت می گیرد، با این حال تصور می کنم مردم از فضای شفافی که در خصوص لایحه بودجه ایجاد شده است استقبال می کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت  و مجلس یکی هستند، گفت: وظیفه مجلس تطبیق لوایح دولت با قوانین بالا دستی است، آنهایی که نقد می کنند و ایراد می گیرند باید بگویند دولت کجا خلاف قوانین عمل کرده است و کجا باید مطابق قانون عمل می کرد، تاکنون دولت مطابق مصوبه مجلس جلو آمده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet