شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/10/01 09:41:00
سرویس اجتماعی
محجوب:

ورود اتوبوسی اتباع افغانی بدون مجوز به منطقه کن/ گسترش حاشیه نشینی عاملی موثر در افزایش آلودگی هوا

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از تردد اتباع افغانی بدون مجوز درتهران، گفت: مسئولان با بی تدبیری در گسترش حاشیه نشینی تهران به افزایش آلودگی هوا کمک می کنند.
ورود اتوبوسی اتباع افغانی بدون مجوز به منطقه کن/ گسترش حاشیه نشینی عاملی موثر در افزایش آلودگی هوا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از تردد اتباع افغانی بدون مجوز درتهران، گفت: مسئولان با بی تدبیری در گسترش حاشیه نشینی تهران به افزایش آلودگی هوا کمک می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42831.jpg ورود,اتوبوسی,اتباع,افغانی,بدون,مجوز,به,منطقه,کن/,گسترش,حاشیه,نشینی,عاملی,موثر,در,افزایش,آلودگی,هوا Icana

علیرضا محجوب درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی، گفت: دریافت برگه معاینه فنی موضوع بسیار پیچیده ای است، برای اخذ برگه معاینه فنی به دلیل کثرت مراجعات اقدامات لازم برای معاینه اتومبیل انجام نشده و تنها برگه برخودرو نصب می شود؛ بنابراین تنها هزینه ای بی دلیل بابت این موضوع پرداخت می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه دریافت برگه معاینه فنی پاشنه آشیلی است که مسئولان تنها درشب بحران به آن توجه می کنند، ضمن اینکه این موضوع باید درهمه شرایط و ماه ها مورد توجه قرارگیرد؛ هرچند که در زمان معاینه اتومبیل فرد مسئول و راننده خودرو هیچ توجهی به انجام مراحل معاینه فنی نمی کنند.

وی تاکید کرد: تهران از نیمه دوم آذر تا پایان دی درتمام سنوات با آلودگی هوا همراه بوده است، متاسفانه تهران دراین شرایط بدترین آب و هوا را داشته و تقریبا بادی نمی وزد، تهران و تبریز داخل کاسه ای قراردارند که درصورت عدم وزش باد هوای آلوده درآن مجتمع می شود؛ به همین دلیل برخی به دنبال خروج پایتخت ازتهران هستند، بنابراین باید برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا ازگسترش تهران جلوگیری کرد.

محجوب با اشاره به اینکه نمی توان برای کمک به فقرای بنگلادش و سریلانکا تهران را گسترش داد، گفت: به طورحتم برای جلوگیری از هرگونه بحران درتهران باید کاری کرد که سکنه افغان اطراف تهران روستاهای پایتخت را اشغال نکرده و یا حاشیه نشین های جدید را تشکیل ندهند؛ به طورحتم تهران ظرفیت هیچکدام از این مسائل را ندارد، متاسفانه آنهایی که نه ویزا و گذرنامه داشته  دردوره ای به جمعیت تهران افزوده می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه برای افراد حاشیه نشین ایرانی نمی توان جایی را برای سکونت درنظرگرفت، افزود: حتی به افرادی که می توان گفت درچه محل هایی حق سکونت ندارند، متاسفانه برای منفعت چند کارفرما اقداماتی انجام می شود؛ درحال حاضر تهران یک میلیون نفر از افاغنه را درخود جای داده است، آیا این افراد با اقدامات خود آلودگی تولید نمی کنند؛ این افراد به هیچ عنوان مجوز حضوردرشهر را ندارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه افاغنه به راحتی از کابل به منطقه کن تهران منتقل می شوند، تصریح کرد: به راحتی وزارت کشور برای این افراد برگه تردد صادرمی کند، این درحالی است که طبق مصوبه مجلس هیج تبعه خارجی بدون گذرنامه حق ورود به ایران را ندارد؛ متاسفانه درحال حاضر اتوبوس ها با کنترات افراد را به شکل قاچاق از کشورهای حاشیه وارد ایران می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet