پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/09/30 17:32:31
سرویس اجتماعی
اکبریان:

استان البرز در زلزله شب گذشته تلفات جانی نداشت / نیروهای نظامی و امدادی در آماده‌باش کامل قرار دارند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، گفت:  در استان البرز تلفات جانی بر اثر زلزله وجود نداشته اما برخی از افراد در حین خروج از منزل دچار مصدومیت‌هایی شده‌اند.
استان البرز در زلزله شب گذشته تلفات جانی نداشت / نیروهای نظامی و امدادی در آماده‌باش کامل قرار دارند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، گفت:  در استان البرز تلفات جانی بر اثر زلزله وجود نداشته اما برخی از افراد در حین خروج از منزل دچار مصدومیت‌هایی شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103108651899.jpg استان,البرز,در,زلزله,شب,گذشته,تلفات,جانی,نداشت,/,نیروهای,نظامی,و,امدادی,در,آماده‌باش,کامل,قرار,دارند Icana

عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص آمادگی نیروهای امدادی و ستاد بحران، اظهار داشت: لرزش‌های ناشی از زلزله در شهر کرج کاملا مشهود بود و همین امر باعث شد مردم تا پاسی از شب خارج از منازل خود حضور داشته باشند.

نماینده مردم کرج در مجلس‌ شورای اسلامی با بیان اینکه علی‌رغم غیرقابل پیش‌بینی بودن زلزله آمادگی خوبی وجود داشت، گفت: نیرو‌های امدادی مانند هلال احمر، اورژانس، آتش‌نشانی، شهرداری‌ها، نیروهای نظامی مانند بسیج و سپاه  سریعا خود را به مقرهای خود رساندند و تا کنون نیز در آماده باش کامل قرار دارند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه شب گذشته در برخی از مسیرها با مشکلات ترافیکی و هجوم مردم به پمپ‌های بنزین مواجه بودیم که متاسفانه تاکنون نیز ادامه دارد، اضافه کرد: تشکیل دادن صف‌های طولانی در پمپ‌های بنزین لزومی ندارد هر چند که با گذشت زمان از صف‌های طولانی کاسته می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم نباید به اخبار موجود در فضای مجازی که توسط برخی مجموعه‌ها تهیه می‌کنند توجه کنند، تصریح کرد: می‌توان از طریق تلویزیون، رادیو و ستاد بحران مسائل و اخبار لحظه‌ای را پیگیری کرد، افراد دارای نظرات مختلفی هستند که بسیاری از آنها غیرکارشناسی است، زلزله قابل پیش‌بینی نیست و در کشورهای پیشرفته نیز این امکان وجود ندارد.

نماینده مردم کرج در مجلس با تاکید بر اینکه احتمال پس لرزه‌های شدید‌تری بعد از زلزله شب گذشته می‌رفت که خوشبختانه چنین اتفاقی صورت نگرفت، عنوان کرد: در سرپل‌ذهاب وقوع یک زلزله خفیف قبل از زلزله اصلی باعث شد تا شاهد تلفات نسبتا کمی باشیم و از تلفات بیشتر جلوگیری شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در استان البرز تلفات جانی بر اثر زلزله وجود نداشته اما برخی از افراد در حین خروج از منزل دچار مصدومیت‌هایی شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet