هدر موبایل
1396/10/03 15:08:56
سرویس فرهنگی
بختیار تاکیدکرد:

راه توسعه ورزش قهرمانی از توجه به تیم‌های پایه‌ای می‌گذرد/ ورزش مدارس از نگاه زنگ تفریحی خارج شود

عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است توسعه ورزش کشور اعم از قهرمانی و همگانی زمانی به وقوع می‌پیوندد که برنامه‌ریزی در تیم‌های پایه‌ای ورزشی کشور شکل بگیرد.
راه توسعه ورزش قهرمانی از توجه به تیم‌های پایه‌ای می‌گذرد/ ورزش مدارس از نگاه زنگ تفریحی خارج شود عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است توسعه ورزش کشور اعم از قهرمانی و همگانی زمانی به وقوع می‌پیوندد که برنامه‌ریزی در تیم‌های پایه‌ای ورزشی کشور شکل بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105345978514.jpg راه,توسعه,ورزش,قهرمانی,از,توجه,به,تیم‌های,پایه‌ای,می‌گذرد/,ورزش,مدارس,از,نگاه,زنگ,تفریحی,خارج,شود Icana

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کیفی و کمی ورزش در مدارس کشور، گفت: برای ارتقای ورزش کشور در سطح کلان باید نگاه ویژه به مقوله استعدادیابی در ورزش مدارس کشور داشت تا بتوان با یک آمایش سراسری استعدادهای ورزشی در عرصه‌های مختلف را شناسایی کرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شکی نیست که توسعه ورزش کشور اعم از قهرمانی و همگانی زمانی به وقوع می‌پیوندد که برنامه‌ریزی در تیم‌های پایه‌ای ورزشی کشور شکل بگیرد و برای این مهم نیز باید نگاه اصولی و منطقی به اجرای همکاری‌های مستمر وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و جوانان داشت تا بتوان ورزش مدارس را صرفا از نگاه زنگ تفریحی خارج کرد.

 بختیار با بیان اینکه ارتقای ورزش کشور نیازمند نظام‌مند شدن ورزش مدارس است، تصریح کرد: همکاری وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان برای آمایش سراسری استعدادهای ورزشی الزامی است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس یادآور شد: متاسفانه امروزه شاهد هستیم که برخی از فدراسیون‌های ورزشی نه تنها حمایت مالی نمی‌کنند بلکه حمایت‌های معنوی را نیز دریغ می‌کنند زیرا ورزشکاران را در صورتی که به صورت انفرادی در مسابقات شرکت و مدال‌آوری کنند، قبول ندارند و تنها ورزشکارانی را که تحت عضویت آنان در میادین بین‌المللی مدال کسب کرده‌اند، به رسمیت می‌شناسند؛ بنابراین مسلم است این نگاه به توسعه ورزش قهرمانی در کشور ضربه مستقیم می‌زند./

پایان پیام

خبرنگار: محمد مقدم فر

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet