خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/01 16:45:00
سرویس اقتصادی
/هفت سالگی اجرای هدفمندی یارانه ها/

باستانی: سهم یارانه تولید فراموش شده است / سود 30هزارمیلیاردتومانی به شرط کوچک‌سازی ۱۳درصدی بدنه دولت

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت پرداخت سهم یارانه تولید به کل فراموش شده است.
باستانی: سهم یارانه تولید فراموش شده است / سود 30هزارمیلیاردتومانی به شرط کوچک‌سازی ۱۳درصدی بدنه دولت سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت پرداخت سهم یارانه تولید به کل فراموش شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109192216958.jpg باستانی:,سهم,یارانه,تولید,فراموش,شده,است /,سود,30هزارمیلیاردتومانی,به,شرط,کوچک‌سازی,۱۳درصدی,بدنه,دولت Icana

سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به مدت ۷ سال اظهار داشت: در این قانون قرار بود از محل افزایش قیمت حامل های انررژی از بخش‌های تولید و نوسازی پولی پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شد یارانه نقدی به مردم عادی در جهت تامین هزینه های خود برای مصرف انرژی پرداخت شود لازم به ذکر است که یارانه تولید جهت حمایت از تولید کننده و کارخانجات بود تا دستگاه‌های تهیه کنند که میزان مصرف انرژی به حداقل برسد.

نمایندگی مردم تربت حیدریه در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه ها به طور کامل اجرایی نشده است بیان داشت: اجرای این قانون مجموعه کاملی از جمله افزایش قیمت حامل‌های انرژی و پرداخت یارانه به دو بخش خانوار و تولید بود اما اکنون شاهدیم تنها دعوا بر سر نحوه پرداخت یارانه به مردم است و بخش دیگری یعنی تولید به طور کامل فراموش شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون فرهنگ تولید از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نشده است گفت: در این شرایط واحدهای تولیدی با مشکل مواجه هستند، علت اصلی آن اجرای نادرست و کامل قانون هدفمندی یارانه‌ها است.

این نماینده مجلس با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ گفت: دولت در این لایحه حذف میزان قابل توجهی ازیارانه بگیران را در نظر داشته براساس برآوردهای صورت گرفته دولت در نظر دارد این میلیون نفر را حذف کنند و از این مسیر ١٧ هزار میلیارد تومان بودجه برای دولت ذخیره خواهد شد.

باستانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ۱۷ هزار میلیارد تومان درمقابل بودجه ی کشور از حیث عددی، بزرگ نیست اظهار داشت: اگر دولت تنها ۱۳ درصد بدنه خود را کاهش دهند معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان سود خواهد کرد در مقابل حذف یارانه بگیرها و ذخیره ۱۷ هزار میلیارد تومان این عدد قابل توجه است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت ها باید کوچک شوند گفت: به نفع کشور است که دولت کوچک شود؛ اما متاسفانه در حال حاضر دولت بسیار گران اداره می شود و بار آن از طریق دریافت مالیات و عوارض بر دوش مردم است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet