شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/12 14:46:00
سرویس سیاسی

محسنی: همفکری مجلس نقش مهمی در کارایی دولت دارد

**نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: همفکری قوه مجریه و رئیس جمهور با نمایندگان مردم در خانه ملت در خصوص رای اعتماد وزرا و کابینه نقش مهمی در کارایی دولت خواهد داشت.

"انوشیروان محسنی بندپی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: همانطور که از معنای تعامل استنباط می‌شود همکاری، برخورداری از خرد جمعی، مشورت و لحاظ کردن نقطه نظرات و دیدگاه‌ها در بحث‌های کلانی همچون دولت و معرفی کابینه به مجلس موجب تحکیم روابط قوا در عین استقلال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تعامل نباید به معنی دخالت در استقلال قوا معنا شود در عین حال استقلال قوای تجربه و مقننه نباید این چنین تعییر شود که قوا نظرات یکدیگر را لحاظ نکنند.

نماینده مردم چالوس در مجلس در ادامه افزود: همانطور که دولت در فصل بودجه سالانه یا ارائه لایحه‌ای انتظار همکاری از مجلس را دارد، مجلس نیز به موازات آن انتظار دارد که دولت با نمایندگان مردم در خانه ملت همکاری لازم را داشته باشد.

محسنی بندپی تصریح کرد: ما انتظار داریم رئیس جمهور افرادی را برای احراز پست وزارت به مجلس معرفی کند که از توان اجرایی، ظرفیت کاری و تجربه و تخصص برای امور برخوردار باشند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عدم توجه به تعامل را بسیار مخرب دانست و افزود: تغییرات دولت نهم در برکناری 11 وزیر و استیضاح 1 وزیر بهترین گواه برای ضرورت همراهی، همکاری مجلس و دولت است، اگر این تعامل بین مجلس و دولت صورت می‌گرفت چه بسا هیچ گاه این حجم از وزرا عوض نمی‌شدند.

وی یادآور شد: بنابراین به نظر می‌آید تعامل قوا در بهبود، توانمند کردن و اجرای برنامه‌های پنجساله، اهداف و چشم انداز برنامه بسیار مهم و ضروری است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: هرچه رئیس جمهور با مجلس و کمیسیون‌های تخصصی رابطه نزدیکی برقرار کند در رای اعتماد وزرا بهتر خواهد بود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: در صورتی که رئیس جمهور و دولت به نظرات مجلس کم توجهی کنند در این صورت باید شاهد روزمرگی و پسرفت باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet