هدر موبایل
1396/10/02 08:21:08
سرویس فرهنگی
سعیدی:

دانشگاه‌ها متولی برگزاری کنکور شوند/ نقش 25 درصدی معدل در آزمون‌های کنکور در حذف آن موثر نیست

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص حذف کنکور پیشنهاد داد که دانشگاه‌ها متولی برگزاری کنکور شوند یا آزمونی برگزاری شود که فقط دانش‌آموزان با توان علمی بالا در آن اجازه حضور داشته باشند.
دانشگاه‌ها متولی برگزاری کنکور شوند/ نقش 25 درصدی معدل در آزمون‌های کنکور در حذف آن موثر نیست عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص حذف کنکور پیشنهاد داد که دانشگاه‌ها متولی برگزاری کنکور شوند یا آزمونی برگزاری شود که فقط دانش‌آموزان با توان علمی بالا در آن اجازه حضور داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711100335827912.jpg دانشگاه‌ها,متولی,برگزاری,کنکور,شوند/,نقش,25,درصدی,معدل,در,آزمون‌های,کنکور,در,حذف,آن,موثر,نیست Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قانون حذف کنکور، گفت: برگزاری کنکور با شیوه کنونی درست و منطقی نیست و در واقع  اعمال 25 درصد معدل در آزمون‌های کنکور تاثیری در حذف آن ندارد؛ کنکور باید پس از اجرای عدالت آموزشی حذف شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری کنکور با این شیوه و روش کاملا اشتباه است چرا که به بازاری برای عده‌ای سودجو تبدیل شده که با کلاس‌ها و کتاب‌های کنکور سعی در جذب دانش‌آموزان دارند.

وی در ادامه افزود: این افراد با برگزاری کلاس‌های کنکور در مدارس نه تنها به دنبال علم‌آموزی و آموزش نیستند بلکه در پی تجارتند؛ تا زمانی که کنکور جنبه تجاری داشته باشد برگزاری آن جز آسیب ثمره‌ای ندارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تجاری شدن کلاس‌های کنکور، اظهار کرد: از زمانی که این آزمون به منبع درآمد افرادی تبدیل شده ارزش خود را از دست داد و باید اقدامات لازم برای حذف هرچه سریعتر آن انجام شود.

وی با بیان اینکه حذف کنکور به کار کارشناسی نیاز دارد، بیان کرد: این مسئله باید با وجود کارشناسان بررسی شود و مشخص گردد پس از حذف آن چه جایگزین مناسب وجود دارد؛ چرا که کیفیت و عدالت آموزشی در تمام نقاط کشور یکسان نیست.

سعیدی با بیان اینکه نمی‌توان با حذف کنکور نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان را ملاک ورود آنها به دانشگاه دانست، اظهار کرد: معلمان با توانمندی، تجربه و مهارت یکسان در تمام کشور توزیع نشده‌اند؛ مدارس از نظر شرایط فیزیکی مثل هم نیستند.

وی تاکید کرد: در دانشگاه‌های پیام نور، علمی و کاربردی، آزاد و حتی دولتی بسیاری از صندلی‌ها خالی است اما رقابت بین دانش‌آموزان برای رشته‌های خاص و دانشگاه‌های معتبر کشور است بنابراین باید فکری برای این موضوع شود به طور مثال دانشگاه‌ها متولی برگزاری کنکور شوند و یا آزمونی برگزاری شود که فقط دانش‌آموزان با توان علمی بالا در آن اجازه حضور داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه با درگیر کردن دانش‌آموزان در کنکور بزرگترین لطمه به شادابی آنها وارد می‌شود، تاکید کرد: تب کنکور دامن‌گیر تمام مردم جامعه شده است؛ دانش‌آموزان پیش دانشگاهی هدفی جز قبولی دانشگاه ندارند و تمام وقت آنها با کلاس‌های کنکور پر می‌شود./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet